Sezer Arıçay

0

Sezer Arıçay rol aldığı Pis Yedili isimli dizi de canlandırdığı Furkan karakteri ile tanınmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sezer Arıçay Kimdir? Kaç Yaşında?

Oyuncu ve tiyatrocudur. 1991 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Sezer Arıçay İstanbul doğumludur. Lise eğitim döneminde iken tiyatro ile tanışan başarılı oyuncu, Altınok Tiyatrosu’nda birçok tiyatro oyunu için sahneye çıkmıştır.

Kadıköy Lisesi ardından, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sezer Arıçay Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Sezer Arıçay 30 yaşında ve 1.78 cm boyundadır. Kilosu 74, burcu ise terazi’dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı adı @sezeraricay ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 12,6bin civarındadır. Menajerliğini Gözde Elmas üstlenmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2011 yılında rol aldığı Pis Yedili isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Furkan karakterini canlandırmıştır. Dizinin başrollerini güzel oyuncu Eda Ece’nin yanı sıra, Kadir Doğulu ve Halil Babür gibi isimler üstlenmiştir.

2022 yılında Netflix platformunda yayınlanan Kulüp adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Gayrimüslim vatandaşlarımızın yıllar boyunca maruz kaldığı baskıların çarpıcı bir senaryo ile anlatıldığı Kulüp adlı dizi de Hacı karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca İlker Sami Kılıç, Doğanay Ünal, Merve Şeyma Zengin, İştar Gökseven, Suzan Kardeş, Asude Kalebek, Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Fırat Tanış ve Salih Bademci gibi isimler de rol almıştır.

8 Nisan 2022 tarihinde vizyona giren Son Parti adlı sinema filminde de rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz