Özer Arslan

Özer Arslan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? Aslen nereli? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Sakarya’lı olan oyuncu 1983 yılında dünyaya gelmiş, ilk ve orta öğrenimini doğup büyüdüğü memleketi Sakarya’da tamamlamıştır. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne girdi. Uludağ Üniversitesi Oyuncuları ile 4 sene çalışmıştır. Birçok oyunda oyunculuk yapan Özer Arslan 1 oyun yazdı ve 3 oyun yönetti. İşletme Bölümünde başarı olamayan oyuncu Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nü kazanınca İşletme Bölümü’nü bıraktı.

2007 yılında Yeşim Özsoy Gülan’ın genel sanat yönetmenliğini yaptığı “Ve Diğer Şeyler Tiyatro”sunda görev almaya başladı. Başarılı oyuncu Son Dünya ve Noter oyunlarında başarısını göstermiş ve 2009-2012 yılları arasında “Tiyatro Hal” de genel sanat yönetmenliği yapmaya başlamıştır. “Eksik” adlı oyunun hem yazarlığı hem yönetmenliğini yapan oyuncu bu oyunuyla Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen tiyatro festivalinde en iyi yönetmen ödülünü aldı.  Kendi yazdığı “Yaka Beyaz” adlı oyunla 2013 yılında Tiyatro Dergisi ve Direkler Arası Jürisi’nden “Yılın Yazarı” ödülünü almıştır.

Özer Arslan oynadığı diziler;

Hizmetçiler (Osman)
Bir Modern Habil Kabil Hikayesi (Dayıbaşı Ferit)
Şubat

Oynamış Olduğu Filmler;

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar
Sadakat
A Quintet
İki Parça

Tiyatro Oyunları;

Ne Evet Ne Hayır
Pera’nın Zamanı
LET
11’e 11
Bir Halk Düşmanı
Eksik
Adiller
Yaka Beyaz
Son Dünya
Noter
A-4
Kırmızı
Playback

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz