Oya İloğulları

Oya İloğulları hem Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Elvan, hem de Güzel Günler dizisinde canlandırdığı Alya karakteri ile büyük dikkat çekmiştir. Güzel oyuncu hakkında kısa süre içinde ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırır oldu. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Oya İloğulları Kimdir?

Oya İloğulları tiyatro ökenli oyuncudur. Afyon Toki Sosyal Bilimler Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Oynadığı diziler ve tiyatro oyunlarının yanı sıra ekran severler tarafından güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İlk sinema oyunculuk deneyimini Zeynep isimli film ile gerçekleştirmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Gönül Dağı adlı dizi de Elvan karakteri ile yaşamıştır.
oya ilogullari4
Sektöre ise ilk olarak reklam film çalışmaları ile dahil olmuştur.

Oya İloğulları Nereli?

Oya İloğulları aslen doğma büyüme Bursa’lıdır.

Oya İloğulları Boyu, Kilosu

Oya İloğulları 1.66 cm boyunda ve 52 kilodur.

Oya İloğulları Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Oya İloğulları 24 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Ekim 1999, burcu ise terazidir.

Saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir. En çok merak edilen sevgilisi var mı? varsa kim? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Oya İloğulları Oynadığı Diziler

Oya İloğulları ilk olarak Gönül Dağı dizisinde Yörük kızı Elvan karakterini canlandırmıştır. Dizi de ayrıca Gülsim İlhan Ali, Hande Nur Tekin, Berk Atan, Nazlı Pınar Kaya, Hazal Çağlar, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Zümre Meğreli ve Ecem Özkaya gibi isimler de rol almıştır.

Gönül Dağı – (Elvan) 2020-2021
Güzel Günler – (Alya) 2022

Güzel Günler isimli dizi de ise Binnur Kaya, Ecem Erkek, Leyla Tanlar, Zeynep Çamcı, Olgun Toker, Burak Dakak, Yıldıray Şahinler, Orkuncan İzan, Seray Gözler, Duygu Köse ve Dora Dalgıç gibi oyuncular rol almıştır.

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

Zeynep – 2016

Tiyatro Oyunları:

Tanrıyı Gören Köpek (Oyuncu)

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @oya.ilogullari ‘dır. Ayrıca @Oyailogullari kullanıcı ismi ile twitter hesabını da aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz