Onur Betin

0

Onur Betin hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelen Onur Betin, 1990 senesinde müzik eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı klasik keman eğitimi bölümü’nde başlamıştır. İlköğretimi burada tamamlamış ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na geçiş yapmış ve ortaokul, lise ve üniversite eğitimine devam etmiştir. Eğitim döneminde iken yeteneği ve enstrüman’a hakimiyeti ile bir çok müzikal ve resitallerde yer almıştır.

2000 yılından bu yana müzik hayatını profesyonel olarak sürdürmekte, aranjör ve müzik prodüktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüze kadar Bengü, Yonca Evcimik, Tuğba Özerk ve Serdar Ortaç gibi Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarının albüm çalışmalarının düzenlemelerini gerçekleştirmiştir. Ayrıca hem ülkemizde hem de dünya müziğinden genç yetenekli sanatçılar ile birlikte projeler üretmektedir.


Özellikle son dönemde yeni dönem müziği olarak adlandırılan, içerisinde elektronik ve synthpop altyapılarını barındıran “Onur Betin & Mert Hakan feat. Asena – Senden Sonra ile iddialı bir çıkış yapmıştır. Senden Sonra isimli şarkının söz, müzik ve düzenlemesi başarılı müzisyene aittir. Ayrıca bu şarkının ‘Onur Betin Club Mix’ adı altında remix versiyonu da müzik severler ile buluşmuştur. Video klibi de SonyMusicTurkiye YouTube kanalında müzikseverler ile buluşmuştur. Maalesef usta müzisyenin boyu, kilosu, aslen nereli olduğu ve medeni durumu gibi özel bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz