KimNereli.net

Onur Atmaca

Onur Atmaca Kimdir?

Onur Atmaca
Gerçek adı: Onur Atmaca
Doğum Tarihi: 22/07/1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yengeç
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Bakırköy İstanbul

Onur Atmaca Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Onur Atmaca son dönemde Karadeniz Müziğinin dikkat çeken isimlerinden birisidir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Temmuz ayında İstanbul, Bakırköy’de dünyaya gelen Onur Atmaca aslen Trabzon Köprübaşı nüfusuna kayıtlıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul Bahçelievler’de tamamlamıştır. Ardından Açıköğretim İktisat Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürmüş, vatani görevini ise Şırnak’ta tamamlamıştır. Kendisinden küçük bir kardeşi olan Onur Atmaca, babasının işi gereği Türkiye’nin bir çok bölgesinde bulunmuştur.

Çok küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyan başarılı isim 11 yaşında müzik çalışmalarına başlamıştır. O yıllarda kendisine arkadaşları tarafından kemençe edilmiş ve Karadeniz eserlerine Kemençesi ile eşlik etmiştir. Daha sonra söz ve beste yazmaya başlayan Atmaca, günümüze kadar bir çok sanatçıya beste vermiş, albüm çalışmalarında eserler seslendirmiştir.

Günümüzde kendisine ait söz ve besteleri ile özellikle sosyal medyada takipçileri tarafından sık sık albüm çıkarması için yoğun bir istek olmuştur. Taleplere karşılıksız kalamayan sanatçı daha sonra albüm teklifleri almıştır. Kısa sürede ise hem yurtiçinde hem de yurt dışında bir çok konser, etkinlik ve festival’de sahne almıştır.

Albümleri;

2016 – Zamanı Geldi
2018 – Sayta

Seslendirdiği bazı eserler ise, Aramayın Sormayın, Sevdalık, O Gözlerin Emorfo, Babam Söyledi Bana, Ormanda Meşeler, Miyancılar, Ben Artık Sürmene’de, İstanbul Yıkılasın, Yar Bana Hasret, Barabelli, Sevdaya Düşeli, Ders Olsun, Muhtarın Kızı, Baltayı Vurdum Taşa, Sürmene, Gel Bana gel, Yoktur Bende Güzellik, Göneşara, Aklım Başıma Gelir, Gözlerimin Rengini, Sanma Coşar Gene, Anne, Sevenler Sevmeyenler, Olan Var Olmayan Var….


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Onur Atmaca
Gerçek adı: Onur Atmaca
Doğum Tarihi: 22/07/1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yengeç
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Bakırköy İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.714 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

415.432 kez okundu

3.

Beren Saat

415.214 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.180 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.337 kez okundu

6.

Tarkan

252.077 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.875 kez okundu

8.

Emre Mor

211.200 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.442 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.662 kez okundu