Onur Atmaca

0

Onur Atmaca son dönemde Karadeniz Müziğinin dikkat çeken isimlerinden birisidir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Temmuz ayında İstanbul, Bakırköy’de dünyaya gelen Onur Atmaca aslen Trabzon Köprübaşı nüfusuna kayıtlıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul Bahçelievler’de tamamlamıştır. Ardından Açıköğretim İktisat Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürmüş, vatani görevini ise Şırnak’ta tamamlamıştır. Kendisinden küçük bir kardeşi olan Onur Atmaca, babasının işi gereği Türkiye’nin bir çok bölgesinde bulunmuştur.

Çok küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyan başarılı isim 11 yaşında müzik çalışmalarına başlamıştır. O yıllarda kendisine arkadaşları tarafından kemençe edilmiş ve Karadeniz eserlerine Kemençesi ile eşlik etmiştir. Daha sonra söz ve beste yazmaya başlayan Atmaca, günümüze kadar bir çok sanatçıya beste vermiş, albüm çalışmalarında eserler seslendirmiştir.

Günümüzde kendisine ait söz ve besteleri ile özellikle sosyal medyada takipçileri tarafından sık sık albüm çıkarması için yoğun bir istek olmuştur. Taleplere karşılıksız kalamayan sanatçı daha sonra albüm teklifleri almıştır. Kısa sürede ise hem yurtiçinde hem de yurt dışında bir çok konser, etkinlik ve festival’de sahne almıştır.

Albümleri;

2016 – Zamanı Geldi
2018 – Sayta

Seslendirdiği bazı eserler ise, Aramayın Sormayın, Sevdalık, O Gözlerin Emorfo, Babam Söyledi Bana, Ormanda Meşeler, Miyancılar, Ben Artık Sürmene’de, İstanbul Yıkılasın, Yar Bana Hasret, Barabelli, Sevdaya Düşeli, Ders Olsun, Muhtarın Kızı, Baltayı Vurdum Taşa, Sürmene, Gel Bana gel, Yoktur Bende Güzellik, Göneşara, Aklım Başıma Gelir, Gözlerimin Rengini, Sanma Coşar Gene, Anne, Sevenler Sevmeyenler, Olan Var Olmayan Var….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz