Olcay Yusufoğlu

0

Olcay Yusufoğlu rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi nedir? Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Haziran ayında dünyaya Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burcu İkizler, boyu 1.65 cm, kilosu ise 48’dir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu’dur. İzmir doğumludur.

Tiyatro kökenli oyuncu bundan gurur duyduğunu, dizilerin ise Türkiye’nin bir gerçeği olduğunu dile getirmiştir. Tiyatro’dan para kazanılmadığını bu nedenle dizilerde rol alma mecburiyetinde olduklarını belirtmiştir.

Rol aldığı dizilerin yanı sıra Versus Tiyatrosu’nda oyuncudur. Daha öncesinde, Bursa’ya, Nilüfer Tiyatro Festivali’ne Hamlet oyunu ile katılmıştır. Adaylıkları ve ödülleri de bulunmaktadır.

Aktif bir şekilde tiyatro hayatını sürdüren güzel oyuncu bunun dışında dublaj çalışmaları da yapmakta, Netflix’te çok çalıştığını belirtmiştir. Netflix’te Lost in Space isimli dizide genç kızlardan birisini seslendirmiştir.

Olcay Yusufoğlu oyunculuk kariyeri;

Dublajını yaptığı bir çok film ve animasyon mevcuttur. İlkokul döneminden itibaren hep bir şeyleri oynamak, sahnede olma ve tiyatro yapma isteği duymuştur. Ortaokul döneminde çeşitli kurslara gitmiştir. O dönemden itibaren Konservatuvar okumaya karar vermiş ve akabinde konservatuvar sınavlarını kazanmıştır.

Tiyatro ile ilgili, tiyatroya gidin, tiyatro siz gittikçe daha da güzelleşir, sahnede olanlar sizinle var olur, siz geldikçe oradan güzel şeyler doğar, o doğan şey de bizi güzelleştirir. Tiyatro iyidir, tiyatroya gelin açıklamasında bulunmuştur. Son olarak Plastik makyajla da uğraştığını belirtebiliriz, ayrıca Kızlarımızı Mutlaka Okutmalıyız adlı projeye de destek veren isimlerden olmuştur.

Günümüzde dizi oyunculuk kariyerini sürdüren güzel oyuncu Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Yasemin karakterini canlandırmaktadır.
Oynadığı diziler;

2020 – Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) (Yasemin)
2017 – Bizim Hikaye (Nihal)
2016 – Cesur Yürek (Didem)
2014 – Poyraz Karayel (Doktor)
2013 – Fatih-Harbiye (Duygu)
2013 – Umutsuz Ev Kadınları
2009 – Sakarya Fırat (Yeter)
2009 – Es Es (Alaz)
2007 – Köprü (Gazeteci)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz