Namık Koçak

0

Namık Koçak TELE1 televizyon programcısı ve Program Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, çalışmaları, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Namık Koçak Kimdir?

Namık Koçak gazeteci, yazar, sunucu, televizyon programcısı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü mezunudur.

Namık Koçak Nereli?

Namık Koçak aslen Eskişehir doğumludur.

Namık Koçak Kaç Yaşında?

Namık Koçak 69 yaşındadır, doğum tarihi 1954, doğum yeri Eskişehir.
namik kocak4 jpg

Namık Koçak Kısaca Biyografisi ve Hayatı

Usta gazeteci, ilk gazetecilik mesleğine 1975 senesinde Milliyet Gazetesi ile başlamıştır. O dönemde gazetecinin yönetimi Abdi İpekçiydi.

Daha sonra 1982 senesinde Nadir Güneri Cıvaoğlu tarafından kurulan Güneş Gazetesi’ne, 1986 senesinde ise Hürriyet Gazetesi’ne geçmiştir.

1990 senesinde kurulmuş olan Star-1 Televizyonu haber ekibi içinde yer alan Koçak, 1993 senesinde ise Arena Program ekibine dahil olmuştur. 1996 senesinde Ece Tv Program Yapım LTD. Şirketi’ni kurmuştur. Nadir Güneri Cıvaoğlu ile Durum, Yalçın Doğan ile Güncel, Uğur Cebeci ile Kokpit, Kanal D içinse Yaşamın İçinden programlarını yapmıştır.

2002 ve 2003 yılları arasında Türk Hava Yolları (THY) için Türkçe ve İngilizce hazırladığı “Uçuş Keyfi” isimli Türkiye konulu 12 Bölüm belgesel tüm dış hat uçuşlarında kullanılmıştır.

Sky Türk ve Kanal Türk televizyon kanallarının kuruluşlarında görev alan Koçak, günümüz itibariyle TELE1 programcısı ve Program Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Forum Hafta Sonu programında Hüsnü Mahalli, Özdemir İnce, Cihan Kolivar, Özlem Özdemir ve Nazif Ay dahil, bir çok ismi konuk olarak ağırlamaktadır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Bülent Dikmener haber ödüllerinin sahibi olan usta gazeteci, Nurcan Koçak ile evlidir. Aslı Ece isminde bir kız babasıdır. Eşi Nurcan Koçak, daha önce CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Resmi instagram hesabı @namikkocak ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz