Murat Erdoğan

Murat Erdoğan hakkında merak edilenler. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Erdoğan Kimdir?

Murat Erdoğan Başkent Ankara’da, “Türkülere can veren radyo” sloganıyla 96.0 frekansında yayın hayatına devam eden Ostim Radyo’da “Muratla Gönül Sofrası” isimli programın yapımcısı ve sunucusu’dur.

14 Ağustos 1981 tarihinde Bolu’da dünyaya gelmiştir. Yapımcı ve sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca TULPAR Medya Reklam Müdürü’dür.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @erdoganmuratofficial ‘dır.
murat erdogan1
Gazete ve haber sitelerine vermiş olduğu bir röpartaj’da radyoculuk ile ilgili bir çok tavsiyede bulunmuştur.

“Bu işe gönül verenler öncelikle mesai saati kavramını unutmalı” diyerek göz korkutsa da, ‘ben korkmam, yılmam’ diyenler için tavsiyelerini şöyle sıralamıştır.

İyilik, güzellik, paylaşımcılık

“Her işte olduğu gibi radyo programcılığında da eğitim çok mühimdir ancak tek unsur değildir. Kişinin güzel program, başarılı yayıncılık için yetenekli olması, sürekli okuması, kendini daha da geliştirmek adına üzerine düşenleri yapması şarttır. Tabii ki bu işe yürekten bağlılık da şarttır.

Ayrıca dinleyicilerle gönül bağı içinde olacağı için radyo programcısı iyiliğe, güzelliğe ve hayata dair pozitif ne varsa doğru şekilde paylaşmayı unutmamalıdır.

Radyo Programcısı halka mal olmuş bir birey olarak sevgi, saygı çerçevesinde devam etmelidir yayınlarına. Günümüzde radyonun, radyo programcılığının eski popülaritesi olmadığı düşüncesine katılmadığımı özellikle belirtmem çok önemli benim için. Çünkü radyo programcısı frekansı takip eden herkes için başta bir arkadaş ve bir yol arkadaşı, bir gönül sesidir bana göre.” demiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz