Mevlüt Özmen

Mevlüt Özmen Manisa Vali Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Mevlüt Özmen Kimdir?

Mevlüt Özmen Manisa Vali Yardımcısı, Kaymakam. İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olmuş, diğer yandan Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nü tamamlamıştır.

Mevlüt Özmen Nereli?

Mevlüt Özmen Tokat’lıdır. Aslen baba tarafından Tokat Reşadiye İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.
Mevlut ozmen5
Kısaca Hayatı, Biyografi Bilgileri, Kariyeri:

Mezuniyetin ardından, bir süre medya sektöründe çalışan Özmen, 2 sene radyo programı hazırlayıp sunmuştur. Ulusal bir kanalda kısa süre haber muhabirliği yapmış, 2002’de girdiği kaymakamlık sınavını kazanarak 2003 senesinde memleketi, Tokat Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır.

Sırası ile, Amasya Göynücek, Artvin Yusufeli ve Kırklareli Pınarhisar ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulunmuştur. Göynücek kaymakamlığı’nın yanı sıra Amasya Vali Yardımcılığı ve Tokat – Amasya – Samsun – Çorum illerini kapsayan Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevlerini devam ettirmiştir.

2013 – 2016 Iğdır Vali Yardımcılığı
2016 – 2020 İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri (Ankara)

2015 Genel Seçimleri öncesi Tokat’tan Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

İngiltere – Leicester Üniversitesi’nde 1 sene dil ve kamu yönetimi eğitimi alan Özmen, 2012’de Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından açılan sınavı kazanmış ve 2 sene Legislative Fellow programına katılma hakkı kazanmıştır. 1.5 ay süreyle Başkent Washington’da çeşitli kurumlarda inceleme ve araştırmalar gerçekleştirmiştir.

2020 yılında Manisa Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Resmi twitter hesabı @MevlutOZMENN resmi instagram hesabı ise @mevlut.ozmenn ‘dir.
mevlut ozmen kimdir

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz