İhsan Efe Çalış

İhsan Efe Çalış Türk futbolunun kendisinden gelecek yıllarda büyük umutlar beslediği genç kalecimizdir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2003 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen genç kaleci Efe Çalış Düzce doğumludur. Aslen ise baba tarafından Ankara’nın Bala İlçesi Nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilmektedir. Burcu yengeç’tir, maalesef henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

03 Haziran 2013 tarihinde kendisine Boluspor takımı tarafından lisans çıkartılmıştır. Daha sonra 2016 sezonuda Düzcespor takımına, yine aynı sezon Boluspor takımı kadrosuna geri dönüş yapmıştır. En son 2019-2020 sezonunda Boluspor’da toplam 23 karşılaşmada görev yapmıştır.

İhsan Efe Çalış Real Madrid;

2020 sezonunda ise dünyanın en büyük kulüplerinden olan Real Madrid takımı ile profesyonel sözleşme imzaladığı açıklanmış, kendisi ile 5 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Bilindiği üzere aynı yıl Real Madrid, Başakşehir takımından da yine Düzce doğumlu olan genç futbolcu Deha Sarıahmet‘ide kadrosuna katmıştır.

İhsan Efe Çalış kaleci olarak başarılı performansı ile en son Boluspor U17 takımında iken Real Madrid ile sözleşme imzalamıştır. Real Madrid’in Efe Çalış için Boluspor takımına yetiştirme bedeli ödeyeceği açıklanmıştır.

Türkiye A Milli Takımı’nında uzun yıllar formasını giymesi planlanan genç kalecinin ilk hedefi ise Real Madrid Takımında kalıcı olabilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz