İbrahim Kahveci

İbrahim Kahveci Karar Gazetesi Ekonomi yazarı. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

İbrahim Kahveci Kimdir?

İbrahim Kahveci Karar Gazetesi Ekonomi yazarı, ekonomist, gazeteci. Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci’nin yeğenidir. Adnan Kahveci amcası’dır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümü’nden 1992 senesinde mezun olmuştur.

İbrahim Kahveci Nereli?

İbrahim Kahveci Trabzon’ludur. Baba tarafından aslen Trabzon İli, Beşköy, Köprübaşı nüfusuna kayıtlıdır.

Kahveci, sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalışmış, bir çok yayın gruplarında görüş ve makaleleri yer almıştır. Yazıları Karar Gazetesi’nde yer almaktadır.

Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde ilk günlük yazılarını kaleme alan Kahveci, daha sonra Türkiye Gazetesinde köşe yazılarına devam etmiştir. Ardından Yeni Şafak ve Türkiye Gazetesinde Ekonomi şefliği görevini üstlenmiştir.
Ibrahim Kahveci2
Günümüzde ise Karar Gazetesinde köşe yazıları yazmakta ayrıca, Ekonomi şefliği ve ekonomi yazarlığını sürdürmektedir. Bir çok televizyon kanalında ise ekonomi ile bilgi birikimini ve yorumlarını ekran severler ile paylaşmaktadır. Özellikle son dönemde eyt, emeklilik vb. konular ile de ilgili açıklamaları büyük ilgi görmüştür.

Son dönemde Halk Tv ekranlarında Naz Özdeğirmenci‘nin sunduğu ve Serpil Yılmaz’ın da yorumcu olarak katıldığı canlı yayın programında yaptığı yorumlar ile dikkat çekmiştir. Daha önce Tv5 ekranlarında da yer almıştır. Tv5 ‘de Ekonomi ve Ötesi isimli program için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi instagram hesabı @kahvecibrahim resmi twitter hesabı ise @Kahvecibrahim ‘dir. Maalesef henüz kaç yaşında? doğum tarihi gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz