Hasan Küçükçetin

Hasan Küçükçetin Bir Zamanlar Kıbrıs Derviş ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Günümüze kadar bir çok başarılı sinema ve dizi projesinde rol almıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgiler.

Hasan Küçükçetin Kimdir? Nereli?

1981 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu, aslen Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde doğmuştur. Bir asker çocuğu’dur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2000 yılında İstanbul’a taşınmış 1 sene çocuk tiyatrosunda yer almıştır. Üniversite eğitiminin ardından 1 sene devlet tiyatrolarında görev yapmıştır.

Hasan Küçükçetin Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.90, kilosu 87, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 39’dur. Ekran severler tarafından özellikle Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Şevket karakteri ile hatırlanmaktadır. Ayrıca Kaçak dizisinde canlandırdığı Tahir ama lakabı Dadaylı olan karakter ile de iz bırakmıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. Yaşıtları standart bilinen oyunları oynarken, o bir gün gazino patronu, bir gün itfaiyeci, bir gün kızılderili gibi roller üstlenerek sokağa çıkardı. Sürekli okulda müsamerelerde görev alan Hasan Küçükçetin hatta küçükken babasına ‘Karagöz perdesi isterim’ diye tutturduğunu dile getirmiştir. Lise eğitimi döneminde iken tiyatro topluluğuna katılmıştır. Ardından Konservatuvar sınavlarına girmiş ilk sene kazanamamıştır. Ancak hiç bir zaman pes etmemiş, ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavını kazanmıştır.

Hasan Küçükçetin Hakkında Gerçekler:

Başarılı oyuncu için proje seçimlerinde en önemli kıstaslar, kadro, yönetmen, senaryo ve yapım şirketi’dir.
Usta oyuncu Erkan Can‘dan Konservatuvar sınavlarında yardım almıştır.
Bir gün dedesinin abisini oynamak istediğini belirtmiştir. Köken olarak Yugoslavya göçmenidir. Ataları, buraya göç etmiş, Kuvayi Milliye’ye katılmış ve düşmana karşı savaşmışlardır.
Oyunculuğunu en beğendiği oyuncular, Cüneyt Arkın, Şener Şen ve Erkan Can.

Evli mi? Eşi Kim?

İç Mimar Nazlı Yavuzcan evlidir. Küçükçetin’in nikah şahitliğini üniversite arkadaşı Bergüzar Korel üstlenmiştir. İç Mimar eşi Nazlı Yavuzcan ile ortak arkadaşları Aslı Omağ aracılığı ile tanışmıştır. Nikah defterini Çubuklu Hayal Kahvesi’nde imzalamışlardır.

Hasan Küçükçetin Oynadığı sinema ve diziler:

Büyük Buluşma (Niyazi), Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Beşinci Boyut (Sinan), Alanya Almanya (Koruma), Ezo Gelin (Hüso). Yaprak Dökümü (Şevket), Adak (Yakup), Menekşe İle Halil (Mustafa), Muhteşem Yüzyıl (İskender Çelebi), Aşk Ağlatır (Mustafa Yalçın), Maskeli Beşler, Acemi Cadı. Arka Sokaklar, Ezo Gelin, Gelmeyen Bahar, Kaçak (Tahir – Dadaylı), Gulyabani, Kiraz Mevsimi. Sen Sağ Ben Selamet, Aşk Uykusu ve Diriliş Ertuğrul (Altun Aba).

En son Bir Zamanlar Kıbrıs isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Derviş karakterini canlandırmıştır. Hasan Küçükçetin resmi instagram hesabını @hasankucukcetin olarak kullanıyor. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 106bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz