Fatih Demirhan

0

Fatih Demirhan Halk Müziği Sanatçısı’dır. Hakkında hayranları ve müzik severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Demirhan Kimdir? Nereli?

Türk Halk Müziği sanatçısı Fatih Demirhan aslen Kırıkkale’lidir. 1978 senesinde Kırıkkale’nin Hasandede Kasabında doğmuştur. Doğup büyüdüğü memleketinde İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamış ardından Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur.

Henüz 7 yaşında iken bağlama ile tanışan Demirhan, ilk hocasının babası olduğunu dile getirmiştir.

Üniversite eğitim döneminde iken bozlaklar ve baraklar üzerine araştırmalar yapmış, bozlaklar üzerine tez çalışması gerçekleştirmiştir. Mezuniyetin ardından, yurt içi ve yurt dışında konser ve festival organizasyonlarında yer almıştır.

2006 senesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Demirhan, Orta Anadolu ve köylerinde türkü derleme çalışmaları gerçekleştirmiştir. Abisi Ferhat Demirhan’da kendisi gibi Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Kardeşine müzik yaşantısı boyunca her daim destek olmuştur. Beraber bir çok beste çalışması yapmışlardır.

Abisi Ferhat Demirhan ile birlikte, Zemheriler Geçti isimli albüm çalışmasını yapmış, 2010 yılının Haziran ayında müzik severler ile buluşturmuştur.

2016 senesinde Bergüzar isimli solo albüm çalışmasını çıkarmıştır. Müthiş bir bağlama tekniğine sahip olan sanatçı, 24 Nisan 2022 tarihinde Abdal Musa’ya isimli eserin video klip çalışmasını müzik severler ile paylaşmıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ffatihdemirhan ‘dır. Ayrıca @FatihDemirhan youtube kanalında seslendirdiği eserleri paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz