Esra Ezmeci

Esra Ezmeci Uzman klinik psikolog – Hürriyet yazarı – Hem ruh iyileştirici, hem insan ilişkileri uzmanı hem anne, hem de “Süt Lekesi” kitabının yazarıdır. Hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca eğitimi, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Esra Ezmeci Kimdir?

Esra Ezmeci uzman psikolog, yazar. 2022 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Esra Ezmeci ile Karşı Karşı’ya isimli programı sunmaya başlamıştır.

Esra Ezmeci Boyu Kaç Yaşında?

Esra Ezmeci 37 yaşında ve 1.70 boyundadır. Doğum tarihi 1 Ağustos 1986, burcu ise aslan’dır.

Eğitim Hayatı:

Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü birincilikle tamamlamıştır. İstanbul Haliç Üniversitesi’nde klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaptıktan sonra adli bilimler doktorasına geçiş yapmıştır. Şu an halen adli bilimler doktora eğitimine devam etmektir.

Evlimi? Eşi Kim?

2005 yılında Tutku Dalmaz ile evlenmiş ancak evliliği 2015 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Tuğra Dalmaz isminde bir oğlu vardır.

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde stajını tamamlayan Ezmeci, uzun yıllar İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yapmıştır.

Şu an İstanbul Etiler de TERAPİ EVRENİ adlı kendi terapi merkezinde psikologluk yapmaktadır.

Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi, bireysel danışmanlık üzerine çeşitli konularda danışmanlık ve tedavi çalışmaları yürütmektedir. Kendi geliştirdiği geçmiş temizleme terapisi ile oldukça başarı almıştır.
Esra Ezmeci

Esra Ezmeci Kitapları:

Esra Ezmeci çok sayıda televizyon kanalında programlar hazırlayıp sunmuş ve çeşitli mecralarda psikoloji üzerine yazılar yazmıştır. Yazarın daha önce kaleme aldığı Süt Lekesi ve Düştüğünde kalkarsan Hayat Güzeldir, İz Bıraktığın Kadar Varsın ve Kararı ben veririm isimli Destek Yayınları’ndan çıkmış 4 kitabı bulunmaktadır. Şu an kitapları çok satanlarda ilk sıradadır.

Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle Dilek Defteri isimli paylaşımı büyük bir ilgi görmüştür. Ayrıca tuzlu su ve çapalama yöntemi de büyük ilgi gören ünlü isim ekşi sözlükte de oldukça hakkında paylaşımlar bulunan bir isimdir.

Ertan Özyiğit ve Beyza Hakan dahil bir çok ismin konuğu olarak televizyon ekranlarında yer almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @esraezmecii ‘dir. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 4.8milyon civarındadır. Ayrıca @EsraEzmeci youtube video kanalında paylaşımlarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz