Emir Umit

0

Emir Umit son dönemlerde özellikle Beşiktaş takımı ile ismi sık sık gündeme gelmektedir. Peki aslen nereli? boyu, kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Nisan ayında Güney Belçika’nın Valonya bölgesinde yer alan Namur Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Aslen Kosova asıllı olan Umit’in boyu 1.87 cm, burcu ise ..

Futbol hayatına doğup büyüdüğü şehrin takımı olan Namur Fc ile adım atmıştır. Daha sonra 2019 yılına kadar Namur formasını giymiş ve Belçika ekiplerinden Olympique Farciennes Chatelet (RSC) takımına transfer olmuştur. 2020 sezonunda ise ülkesine giderek Kosova’da FC Llapi takımı ile sözleşme imzalamıştır. Günümüz itibariyle ise takımından ayrıldığı belirtilen genç futbolcunun Beşiktaş takımına mı yoksa farklı bir takıma mı transfer olacağı henüz netlik kazanmamıştır. Sergen Yalçın‘ın da transfere sıcak baktığı, ayrıca Beşiktaş dışında da Türkiye’den bir çok takımın genç futbolcuyu takibe aldığı belirtiliyor.

Stoper ve orta saha mevkilerinde başarı ile forma giyen Emir Umit güçlü fiziğinin yanı sıra mücadeleci oyunu ve tekniği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Her iki ayağını da etkili bir şekilde kullanmakta oyunu iki yönlü oynama yeteneğine sahiptir. Tüm takımların alternatifli kadroları için ideal bir transferdir.

Resmi sosyal medya hesaplarında sık sık Beşiktaş taraftarının Come to Beşiktaş mesajları ile karşılaşmaktadır. Transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusudur. Genç futbolcu da bu ilgiye kayıtsız kalmamıştır. Türkiye’de çıkan ve yayınlanan Beşiktaş ile ilgili transfer haberlerini resmi instagram hesabından ara ara paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz