Ebrar Karakurt

1

Ebrar Karakurt 2021 yılında İtalya ekibi Igor Gorgonzola Novara takımına transfer olmuştur. Milli voleybolcumuz hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kariyeri, oynadığı takımlar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ebrar Karakurt Kimdir? Aslen Nereli?

2000 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Milli voleybolcumuz İstanbul doğumludur. Babası’nın ismi İsmail Karakurt’tur, kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. 12 yaşında iken Vakıfbank Spor Kulübü’nde voleybol kariyerinin temellerini atmıştır. Ardından çok genç yaşına rağmen A Takım’a ve Milli Takım’a seçilmeyi başarmıştır. U12 Milli forma ile Dünya Şampiyonluğu yaşayan Karakurt baba tarafından aslen Balıkesir’lidir. Ayrıca U18 Milli Takım ile mücadele ettiği Dünya Şampiyonası’nda en iyi smaçör ödülünün sahibi olmuştur.

2018 yılında VakıfBank A Takımı’na yükselen Milli Voleybolcu, 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşamıştır. 2019 senesinde ise Türk Hava Yolları takımına transfer olmuştur. 2021 sezonunda da Avrupa’ya transferi gerçekleşmiş ve kariyerine İtalya’da devam etmiştir. Transferin ardından İtalyan Paola Egonu’nun yerini alabilecek önemli bir transfer olduğu ifade edilmiştir.

Ebrar Karakurt Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.96 cm, kilosu 72, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle 21 yaşında olan başarılı isim, Lise eğitimini Doğa Koleji’nde tamamlamıştır. @ebrarkarakurt18 olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 97,7bin civarındadır. @nike ve @sosyalben desteği ile Ebrar Karakurt Akademi ile hayalini gerçekleştirmiştir. Akademi ile her çocuğun spora erişimi olması için büyük bir adım atmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz