Ceren Demirel

0

Ceren Demirel tiyatro ve oyunculuk kariyerini başarı ile sürdürmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, oynadığı sinema, dizi ve tiyatro oyunları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelen Ceren Demirel, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu’dur. Ardından Oyun ve Tiyatro Atölyesi Yaratıcı Drama (OYTAD) kapsamında Tiyatro Pedagojisi eğitimi almıştır. Bir süre Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Demirel, oyunculuk atölyelerinde eğitmenlik yapmış, farklı kurumlarda çocuklarla ve yetişkinlerle drama çalışmaları yapmıştır.

Günümüze kadar bir çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda sahne alan başarılı isim oyunculuk dışında da çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuk İstanbul Aile Danışmanlık Merkezi bünyesi’nde, Otistik Spektrum Bozukluğu bulunan çocuklarla, Özel Eğitim ve farklı Psiko-Eğitsel terapileri destekleyen Drama Çalışmaları Programı’nı devam ettirmektedir.

Ceren Demirel Tiyatro oyunları;

2020 – Keşanlı Ali Destanı (Oyuncu)
2019 – Balat Monologlar Müzesi-Kadın (Yönetmen)
2017 – Tato-Baba (Oyuncu)
2017 – Karamazov Kardeşler (Gruşenka)
2016 – Yaşlı Çocuk ( Cemile)
2013 – İz (Oyuncu)
2008 – Şah Mat (Oyuncu)
Aşk Her Yerde (Asistan / Yönetmen Yardımcısı)
Ay Tedirginliği (Yönetmen Yardımcısı)

Oynadığı diziler;

2002 – Kınalı Kar
2003 – Kurşun Yarası
2006 – Adak (Zeliha)
2007 – Güzel Günler
2009 – Papatyam
Bitmeyen Şarkı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz