Cem Güventürk

0

Cem Güventürk Karikatür sanatçısı ve yazar olarak kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise sevenleri tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cem Güventürk Kimdir? Nereli?

1989 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Güventürk, doğma büyüme aslen İzmir’lidir. Günümüzde yaşantısını İstanbul, Kadıköy’de sürdürmektedir. İlkokul eğitiminden Lise sona kadar İzmir’de eğitimini sürdürmüştür. Ardından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Leman Dergisi’nde Beni Düşündüren Şeyler isimli köşe ile profesyonel olarak çizerliğe adım atmıştır.

2014 senesinde, Penguen dergisi, 2017 senesinden itibaren ise Kafa ve Uykusuzlar Dergisi ile çalışmalarına ve çizmeye devam etmiştir. Diğer yandan, çizerlik ile birlikte İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümü’nde ‘Karakter Tasarımı’ ve ‘Deneysel Animasyon’ dersleri vermektedir. 2019 senesinde, Şaka Mı Bu? adlı TEDX konuşmasını yapan Cem Güventürk, hayata dair gözlemleri ve sosyolojik analizleri ile kendine özgü çizim tarzı ve renklendirme tekniğini birleştirerek karikatüre yeni bir soluk getiren isim olmuştur.

Kitapları

Çünkü Bir Anlamı Vardır (2016)
Yine Öyle Hissettiğinde (2017)
Sanki Sen Aynı Ben (2018)
Öyküler (2020)

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @cemguventurk 239bin takipçi.
Twitter Hesabı: @guventurkcem 64,4 B Takipçi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz