Burak Kut

Burak Kut hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? evli mi? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? oynadığı sinema ve diziler, albüm çalışmaları. Kısaca hayatı, ailesi ve biyografi bilgileri.

Kut’ül Ammare Kahramanı Enver Paşa’nın kendisinden bir yaş küçük amcası Halil (KUT) Paşa Burak Kut’un dedesidir. Dedesi Harp Akademisi’nde okuduğu dönemde Mustafa Kemal Atatürk ile sınıf arkadaşlığı yapmıştır. Burak Kut ise bir kaç kuşak İstanbul’ludur ve İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi İnci Kut’tur. Boyu 1.82 cm, burcu ise Başak’tır.

Burak Kut müzik hayatı;

Yakışıklı ilk müzik kariyerine Çapa Ortaokulu’nda eğitim gördüğü dönemde adım atmış ve okul orkestrası’nda bir çok çalışmanın içerisinde yer almıştır. Sonrasında Şehremini Lisesi eğitimini sürdürürken 2. senesinde İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Bu okulda piyano ve flüt eğitimi almış okul korosunda solist olarak görev almıştır. Lise yıllarında yapılan liseler arası yarışmalarda özellikle Kabataş Erkek Lisesi adına katılmış olduğu yarışmalarda 3 yıl üst üste 1. olmayı başarmıştır.


Mezuniyetinin ardından 1994 yılında Hakan Peker ile anlaşarak ilk albümü Benimle Oynama – Çılgınım ile profesyonel müzik yaşantısına adım atmıştır. Bu albüm ile ciddi bir çıkış yakalamış ve Türkiye’de müzik severler tarafından hem sesi hemde yakışıklılığı ile Bebeto lakabı ile anılmaya başlamıştır. 1995 yılında ise 2. albümü Nereden Geldim Nerelere Gideceğimi çıkarmış bu albümde yer alan Yaşandı Bitti parçası’nın klibini New York’ta çekmiş ve eleştirmenler tarafından da tam not almıştır. Bugüne kadar bir çok sinema ve dizide de rol alarak oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Doktor Cansel Yeni ile evli olan Burak Kut’un bu evliliğinden Aden isminde bir kızı vardır.

Burak Kut’un rol aldığı diziler;

2007 – Aşk Kapıyı Çalınca (Emre Zeybek)
2009 – Altın Kızlar (Konuk Oyuncu)
2011 – Nuri (Umut)
2014 – Güldür Güldür (Kendisi)
2014 – Ankara’nın Dikmen’i (Latif)
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi)
2018 – Tozkoparan

Sinema;

2002 – O Şimdi Asker, Bizim Köyün Şarkısı ve Poyraz Karayel: Küresel Sermaye.

Albümleri;

1994 – Benimle Oynama – Çılgınım, 1995 – Nereden Geldim Nerelere Gideceğim, 1997 – Küçük Prens, 2000 – Burak Kut, 2007 – Komple, 2009 – İlaç.

Maxi Single;

1997 Derdim Var ( David Morales ile birlikte), 2013 Sevginin Her Hali ve 2014 Ver Allah

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz