Bünyamin Demir

0

Bünyamin Demir Belediye Başkanı. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca eğitimi, hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Bünyamin Demir Kimdir?

Bünyamin Demir Adalet ve Kalkınma Partisi Güngören Belediye Başkanı, Mimar.

İlköğretim eğitimini Almanya’da tamamlamış ardından Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Haliç Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi bölümünde yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

2006 senesinde yüksek lisans, 2010 senesinde ise Doktora derecesi almıştır. Çok iyi düzeyde ileri seviye de Almanca, orta seviyede ise İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Kuruluşundan itibaren Ak Parti’nin farklı kademelerinde hizmet eden Demir, 2008 yılı itibariyle İstanbul Gençlik Kolları’nda aktif çalışmalara başlamış, yönetim ve yürütme kurullarında birçok görev üstlenmiştir.
bunyamin demir5
2008 senesinde AK Parti İstanbul İl Gençlik Kollarında görev almaya başlamış, 2010 ve 2014 seneleri arası İl Teşkilat Başkanlığı yapmıştır. MKYK yedek üyeliği de sürmekte, 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen İstanbul İl Kongresi sonrasında Ekonomi İşleri’nden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olmuştur. Kuruluşundan itibaren Ak Parti’nin farklı kademelerinde hizmet etmiştir.

Medhal Hizmet ve Dayanışma Kooperatifi altında adil düzen çalışmalarını da devam ettirmektedir. Sosyal sorumluluk bilinci kapsamında yapılan yayın ve faaliyetlere destek olmuş ve serbest mimar olarak iş hayatına devam etmiştir.

Bünyamin Demir Nereli?

Bünyamin Demir Trabzon’ludur. Aslen Trabzon İli, Akçaabat İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Evli ve 4 çocuğu vardır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ak Parti adayı olarak Güngören Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. Resmi twitter hesabı @Bunyamindemirdr resmi instagram hesabı ise @bunyamindemirdr ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz