Başak Çalık

Başak Çalık hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, albümleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başarılı ses Başak Çalık, aslen 2003 yılının Ağustos ayında Adana’da doğmuş, burcu başak’tır, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini, Adana Çukurova Bilfen Okulları’nda okumuştur. Günümüzde ise Final VIP Okulları Fen Lisesi öğrencisi olarak eğitim hayatını sürdürdüğü belirtilmektedir.

2012 senesinde Konservatuvar’ın açtığı sınavda başarılı olan Çalık, 2 yıl yarı zamanlı olarak uş ve Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim almıştır.

Henüz ilköğretim çağında iken müzik dersinde sınıf ile birlikte seslendirdikleri şarkı sırasında öğretmeni tarafından keşfedilmiş, ardından okulun solisti olarak okul tüm okul konserlerinde yer almıştır.


2014 senesinde Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu ve TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Çocuklar programının 2. sezonuna başvuru yapmıştır. Ön elemeleri geçmiş ve yarışmaya katılmayı başarmış, yarışmada tüm jüri üyelerinin büyük beğenisini kazanmıştır. Yarışmaya Hadise‘nin takımında devam etmiştir.

2018 senesinde, İtalya’da düzenlenmiş olan, Don Matteo Colucci Uluslararası Müzik Yarışması’nda Pop müzik – Şan kategorisinde 1. olmayı başarmıştır. Henüz 13 yaşında söz ve beste çalışmalarına başlayan Başak Çalık, sözü ve müziği kendisine ait olan Bay Bay (Bye Bye) isimli şarkı ile ilk single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Single çalışması Sony Music Türkiye etiketi ile müzik piyasasındaki yerini almıştır. Hem dans edip hem de şarkı söylemekten büyük keyif almaktadır.

16 Ağu 2019 tarihinde Youtube video sitesinde yayınlanan klibi günümüze kadar 1 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır. 10 Ocak 2020 tarihinde ise ikinci şarkısı No No No ismi ile yine Youtube video sitesinde yayınlanmış, kısa süre içinde binlerce kez izlenme sayısı elde etmiştir. Bu şarkının da söz ve müziği kendisine aittir.

Youtube video kanalında günümüz itibariyle 1,61 B.. civarında abone sayısına sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz