Ali Berge

0
Ali Berge

Ali Berge Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği adlı dizi de Can karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Genç oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Berge Kimdir?

Ali Berge tiyatro kökenli oyuncudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 2021 senesinde, Uzak Şehrin Masalı adlı dizi de Murat karakterini canlandırmıştır.

Ali Berge Kaç Yaşında?

Ali Berge’nin doğum tarihi 3 Ekim burcu ise terazi’dir. Ancak doğum tarihi yıl bilgisine ulaşılamamıştır. Bir çok kaynakta eski yeşilçam sinema oyuncusu Ali Mümtaz Berge ile doğum tarihi ve biyografisi karıştırılmakta ve 1950 yılında doğmuştur gibi ifadeler yer almaktadır. Ancak belirttiğimiz gibi bu çok yanlış bir bilgidir.

Deniz Dalgıç Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren yakışıklı oyuncu en son @iddaa markasının 2. reklam filminde yer almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @alibergeofficial ‘dır.

Ali Berge Oynadığı Diziler

Ali Berge 2022 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi isimli dizi de Can karakterini üstlenmiştir. Dizi de ayrıca Ertan Saban, Özge Özberk, Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Deniz Sarıkaş, Sanem Babi, Yeşim Çelebi, Rojbin Erden, Melisa Bostancıoğlu, Furkan Murat Uğur ve Murat Göçmez gibi isimler de rol almıştır.

Diğer rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

  • Uzak Şehrin Masalı (Murat)
  • Son Nefesime Kadar (Hayri)
  • Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Can)

  • Cevap Yaz

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen adınızı buraya giriniz