Abdül Süsler

0

Abdül Süsler hakkında merak edilen tüm sorulara cevaplar. Kaç yaşında? doğum yeri, eğitimi, evli mi? oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu Abdül Süsler, ayrıca Sunuculuk, eğitmenlik, yönetmenlik, seslendirme ve spor gibi bir çok alan ile ilgilenmektedir. Lisanslı bir binici ve aynı zamanda siyah kuşak aikido eğitmenliğine sahiptir. Emre Akbaş Management oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Abdül Süsler eğitim hayatı;

Kocaeli Üniversitesi Kimya Bölümü’nde eğitim aldığı dönemde okulun tiyatro topluluğunda yer alarak tiyatroya başlamıştır. Daha sonra eğitim hayatına Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve yine aynı üniversitede Tiyatro üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Üniversite eğitim hayatının ardından, Türk sinema, dizi, televizyon dünyasının usta ismi Müşfik Kenter’in asistanı olarak akademik kariyerine başlamıştır. Üniversite de iken Müşfik Kenter kendisine asistanlık teklifinde bulunmuştur. Bu konu ile ilgili Süsler ise, Ne biliyorsak ondan öğrendik. Rus yazarlar Gogol’un paltosundan çıktık der ya, biz de Müşfik Hoca’nın paltosundan çıktık diye açıklamada bulunmuştur. Mezun olduğu Haliç Üniversitesi’nde, 2014 yılının Ekim ayına kadar Öğretim görevlisi, Konservatuvar Müdür Yardımcısı ve Tiyatro Bölümü Başkan Yardımcılığı gibi görevler üstlenmiştir. Diğer bir yandan, ülkemizin, özel ve ödenekli tiyatrolarında görev almaya devam etmiştir.

Tiyatro, reklam, dizi, belgesel ve sinema gibi bir çok başarılı projede yer almıştır. 2016 senesinde, İDSO ile beraber, Süleyman Alnıtemiz tarafından bestelenmiş olan, Anzak Kanlısırt eserinde anlatıcı olarak yer almıştır.

2019 yılında ise Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan usta isim, dizide Osman Kalonoz karakterini canlandırmıştır.


Sahne aldığı tiyatro oyunları;

2019 – Tatar Çölü (Oyuncu)
2018 – Gog
2015 – Müziksiz Evin Konukları (Eddie)
2015 AYI-Bir Evlenme Teklifi (Oyuncu)
2004 – Aksak İstanbul Hikayeleri (Deniz)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz