Sefa Doğanay

Sefa Doğanay ekran severler tarafından ilk defa katıldığı Yetenek Sizsiniz isimli yarışma ile tanınmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Sefa Doğanay baba tarafından aslen Trabzon, Of’ludur ve Of’ta doğmuştur. 3 kardeştir, ailenin en büyük çocuğudur. Boyu 1.75 cm, kilosu 70, burcu ise terazi’dir. Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sefa Doğanay Yetenek Sizsiniz;

Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu ve Hülya Avşar ile Ali Taran’ın jüri olarak bulunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmıştır. Yarışmada alışılmışın dışında bir çok ünlü ismin taklidini yapmış, yarışmada ilk sahne aldığı andan itibaren büyük bir ilgi görmüştür. Yarışma’da ilk tur performansı için bir program hazırlamıştır. Bir yarışma programını Yıldız Tilbe taklidi ile sunmuş, ardından Nihat Doğan, Seda Sayan ve Bülent Ersoy taklidi ile gösterisini sonlandırmıştır. İlerleyen turlar da yine aynı başarıyı göstermiş ve yarışmanın şampiyonu olarak Yetenek Sizsiniz programından ayrılmıştır.

Yarışmanın ardından hızla yükselişe geçen başarılı isim kariyer basamaklarını hızla tırmanmış ve başarısını günümüze kadar sürdürmüştür. Kısa süre içinde programlar, stand up gösterileri ve oyunculuk ile kariyerinin zirvesine ulaşmıştır.

Çocuktan Al Haberi, O Ses Türkiye, Makina Kafa, Dada Dandinista gibi programlara katıldı. Ayrıca Çocuklar Duymasın adlı dizinin yeni sezonunda dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Sosyal medya hesapları;

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Doğanay’ın günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,1milyon civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 120 B..

Son dönemde özellikle sosyal medya hesabından yapmış olduğu Neriman Abla tiplemesinin büyük beğeni toplaması dikkat çekti. Yoğun bir mesaj ile karşılaşan başarılı ismin gelecek dönemde bu tipleme üzerine bir sinema filmi de çekebileceği belirtilmektedir.

Bir çok alanda büyük başarıların altına imzasını atan Sefa Doğanay 2020 yılında Kolay Ağlayamam isimli single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Kolay Ağlayamam ardından ise Ayrılık isimli şarkısını seslendirdi. Bu iki şarkının da söz ve müzikleri kendisine aittir.

Taklidini yaptığı bazı ünlü isimler;

Yıldız Tilbe, Nihat Doğan, Fatih Terim, Murat Övüç, Gönül Yazar, Sibel Can, Mabel Matiz, Seren Serengil, Bülent Ersoy, Engin Günaydın (Burhan Altıntop), Seda Sayan, Sezen Aksu, Soner Sarıkabadayı, Zeki Müren, Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Olgun Şimşek (Selahattin), Küçük Emrah, Canan Karatay, Gonca Vuslateri (Vasfiye teyze). Listeye eklenmeyen daha bir çok ünlü ismin taklidini yine büyük bir başarı ile yapabilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz