Meryem Uzerli

1

Meryem Uzerli son dönemde Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz isimli programın jüri koltuğuna oturacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Hayranları tarafından hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Meryem Uzerli Kimdir? Aslen Nereli?

1983 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu, Almanya Kassel doğumludur. 4 kardeştir. Annesi Alman, babası ise Türk olan Uzerli’nin, büyükbabası Almanya’ya işçi olarak giden kuşaktandır. Babası askerliğini bitirdikten sonra Almanya’ya üniversite eğitimi için gitmiş, Ursula Hanım ile evlenmiştir. Babası İstanbul Fatih doğumlu Balkan göçmeni Hüseyin Uzerli, annesi ise Ursula Hanım’dır. Büyük büyükannesi ise Hırvatistan asıllıdır. Güzel isim ilerleyen süreçte Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. Günümüzde ise yaşantısını ailesi ile birlikte Almanya Berlin’de sürdürmektedir.

Meryem Uzerli Boyu, Yaşı, Evlimi? Çocukları:

Boyu 1.72 cm, kilosu 58, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle 38 yaşında olan Uzerli resmi instagram hesabını @meryemuzerlimeryem olarak kullanmaktadır. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 6,9milyon civarındadır. Uzerli oyuncu kimliğinin yanı sıra bir modeldir ve Elidor gibi markaların reklamlarında oynamıştır. Ayrıca Elle, Marie Claire ve InStyle gibi dünyaca ünlü dergilerin kapağında yer almıştır.

Uzun süre birlikte olduğu erkek arkadaşı Can Ateş’ten Lara Jemine Uzerli isminde bir kızı vardır. Çift ayrılmış ardından Amerika asıllı sevgilisi ile yaşamaya başlamıştır. İsmini açıklamadığı Amerika asıllı sevgilisinden ise 2021 doğumlu Lily Koi isminde bir kızı vardır.

Türkiye’de özellikle rol aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan karakteri ile hafızalara kazınmıştır. Ayrıca Türkiye dışında, Almanya’da da bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Meryem Uzerli kariyeri boyunca bir çok ödülün sahibi olmuştur. Jüri özel ödülü, en iyi kadın oyuncu, en iyi uluslararası kadın oyuncu gibi bir çok ödül kazanmıştır.

2021 yılında Acun Ilıcalı ile anlaşmış ve yeni sezonda Yetenek sizsiniz isimli program için jüri koltuğunda yer alacağı belirtilmektedir.

Meryem Uzerli Oynadığı Diziler:

Inga Lindström (Britta) (2008)
Ein Fall Für Zwei (Ankel) (2010)
Muhteşem Yüzyıl (Hürrem Sultan) (2011-2013)
Gecenin Kraliçesi (Selin) (2016)
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz EDHO (Suzi) (2016-2017)

Sinema Filmleri:

Das total Verrücktes Wochenende (2009)
The Line (Anna) (2009)
Sterne Über Dem Eis (Öğrenci) (2009)
Journey of No Return (Hostes) (2010)
Annemin Yarası (Marija) (2016)
Cingöz Recai (Göze) (2017)
Öteki Taraf (Sara) (2017)
Kovan (Ayşe) (2020)

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @meryemuzerlimeryem

Twitter Hesabı: @meryemuzerli

Facebook Hesabı: @Meryem.Uzerli

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz