Murat Övüç

Murat Övüç hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Övüç baba tarafından aslen Van, anne tarafından ise aslen Siirt’lidir. Ailenin 5 kardeşten en küçüğü’dür uzun yıllar tarot falı bakmış ve yaşam koçluğu yapmıştır. 2018 yılında Yanık Görümce isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır. Kitap Picasso Yayınları tarafından okur severler ile buluşturulmuştur.

30 seneden fazladır ailesi İstanbul Fatih’te yaşamaktadır. Pertevniyal Lisesi ardından, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 7 sene evli kaldığını ardından boşandığını belirten ünlü ismin bu evliliğinden bir oğlu vardır. Eskiden beri varlıklı olduklarını babasının bıraktığı mirası ölene kadar yesek bitiremeyiz demiştir. Aile şirketleri olduğunu, Beyoğlu’nda otel ve restoranlar işlettiklerini ve kira gelirlerinin olduğunu aktarmıştır. 3 ablası, bir de abisi vardır.

Günümüzde ise sosyal medya fenomeni olarak sıkça medyanın gündeminde yer almaktadır. Medyumluk ta yaptığı belirtilen ünlü isim, İstanbul’da bazı mekanlarda astroloji ile ilgili yorumlar yapmakta’dır, müşterileri arasında ünlülerde bulunmaktadır.

Murat Övüç sosyal medya macerası;

Sosyal medya hesaplarını büyük bir keyifle takip ettiğimiz ünlü ismi kendisi gibi medya dünyasından bir çok isim takip etmekte ve sık sık taklitlerini yapmaktadırlar. Yavuz Seçkin, Ümit Erdim, sahin.action, Sefa Doğanay ve Ali Biçim bu isimlerden sadece bir kaçıdır.

Özellikle instagram sayfasındaki takipçi sayısı ile bir çok sanatçı ve ünlüyü gerisinde bırakmayı başaran Övüç ilginç kişiliğinin yanı sıra yardımseverliği ile de tanınmaktadır. Sosyal medya hesaplarından sık sık yardımları ve paylaşımları dikkatleri üzerine çeken Murat Övüç karakterini ve kişiliğini gözler önüne sermektedir. Günümüze kadar sayısız insanın yüzünü güldürmüş, onları mutlu etmiş ve hayır dualarını almıştır. Bazı takipçilerinden ve sosyal medya kullanıcılarından yaptığı hayırları gözler önüne sermesi nedeni ile eleştirilerde almaktadır. Ancak doğru bildiği yoldan şaşmayarak, tüm kararlılığı ile yardımlarını sürdürmekte ve bu şekilde gözler önünde yardımlarını gerçekleştirdiği için de bir çok insanın kendisi gibi hayırlarda bulunmalarına vesile olmaya devam etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra yönetmenliğini Sedat Kapurtu’nun üstlendiği, 17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren Benim Adım Osssman isimli komedi filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2020 yılı itibariyle instagram hesabındaki takipçi sayısı 2,5milyon’u aşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz