Rıdvan Çelik

0

Rıdvan Çelik hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Oyunculuk ve sosyal medya kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Rıdvan Çelik aslen Niğde’lidir ve Niğde’de doğmuştur. Yaşantısını İstanbul Beyoğlu’nda sürdürmektedir. Boyu 98 cm olan başarılı isim 9 kardeş, ancak bir ablasını yitirmiştir. Sosyal medya dünyasında Rıdvan Abi ismi ile tanınan ünlü isim ayrıca rol aldığı sinema ve diziler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ancak resmi instagram hesabında ki açıklamasında Eski Dizi ve Sinema Oyuncusu yazmaktadır. Oyunculuk kariyerini sonlandırıp sonlandırmadığı bilinmemektedir.

Rıdvan Çelik sosyal medya kariyeri;

Günümüz itibariyle daha çok sosyal medya instagram ve youtube üzerinden çalışmalarını sürdürdüğü görünmektedir. Resmi instagram hesabında 179bin, youtube video kanalında ise 23,2 B abone sayısına sahiptir.

2020 yılının Kasım ayında meydana gelen deprem sonrası katıldığı arama ve kurtarma çalışmaları ile sık sık gündeme gelen Çelik, İstanbul’dan ANDA Kardeşe Vefa Derneği Kurtarma ekibi ile İzmir’e gitmiştir. Fiziki yapısı sebebi ile açılan deliklere daha rahat girebildiğini, bu sebeple arama kurtarma çalışmalarında yer aldığını dile getirmiştir. Boyunun kısa olması sebebi ile enkazların oyuklarından daha rahat içeriye girebildiğini, çalışmalara katkıda bulunmak için özveri ile çalışmalarda bulunmuştur.

Bugüne kadar rol aldığı bazı sinema ve diziler;

Siccin 4
Leyla İle Mecnun (Behçet)
Karadayı
Simge : Kamera
Masal Şatosu – Sihirli Davet

15 Ağustos 2020 tarihinde Rıdvan Abi – Sabah Akşam Patates ft. Ali BiçimMesut Can Tomay isimli youtube video rap şarkısı Youtube’da en çok izlenen 10 video arasına girmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz