Helin Kandemir

0

Helin Kandemir bir çok sinema ve dizide oyunculuğu ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Daha önce de bir çok başarılı projerinin içinde yer alan genç oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Helin Kandemir Kimdir?

Helin Kandemir rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettiren sinema ve dizi oyuncusudur.

Oyunculuk çalışmalarını Layla Şirin Ajansı’nı bağlı olarak sürdürmektedir. İlk dizi oyunculuk deneyimini Ötesiz İnsanlar adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizilerin yanı sıra seslendirme de yapan genç yetenek Yörem sucuk ve zeytin markalarının da reklam yüzü olmuştur. Uzunca bir süre seslendirme çalışmalarında bulunmuş günümüzde oyunculuk dünyasında başarılarını sürdürmektedir.

Helin Kandemir Boyu, Kaç Yaşında?

Helin Kandemir 19 yaşında ve 1.60 boyundadır. Kilosu 47, burcu ise ikizler’dir. Doğum tarihi ise 2 Haziran 2004.

Helin Kandemir Nereli?

Helin Kandemir İstanbul’ludur. Doğma büyüme İstanbul, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Star Tv ekranlarında yayınlanan Kağıt Ev isimli dizi de Cemre Fırtına karakterini canlandırmıştır. Dizi de Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Can Nergis, Tuvana Türkay, Nihal Koldaş ve Yaşar Uzel gibi isimler de rol almıştır.

Oynadığı sinema ve diziler:

Uzun süre seslendirme çalışmalarında bulunmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2017 yılında rol aldığı İsimsizler adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Bitmeyen Hikaye, Kendi Okulumuza Doğru, Kollama, Doğduğun Ev Kaderindir, Elbet Bir Gün, Hakan Muhafız, İsimsizler ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca Netflix dizisi olan Koruyucu (The Protector), Kız Kardeşler ve Azizler isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

Emin Alper’in ödüllü Kız Kardeşler sinema filminde rol almıştır. Bu film sonrasında, 38. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Cemre Ebüzziya ve Ece Yüksel ile birlikte almıştır.

En son Duy Beni isimli dizi için kamera karşısına geçmiş ve dizi de Leyla karakterine hayat vermiştir. Netflix’te yayınlanan Özel Ders adlı filmde Bensu Soral ile birlikte başrolleri paylaşmış ve Azra karakterini canlandırmıştır.

Helin Kandemir Hakkında Gerçekler:

Helin Kandemir oyunculuğa 9 yaşında başlamıştır.

Annesinin ismi Ebru Uğurlu’dur. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.

2017 yılında mezun olduğu Ortaokul’dan okul 1. liği ile diploma almıştır.

Sanat hakkında düşüncelerini açıklayan Helin Kandemir sanatın iyileştirici bir etkisi olduğuna inanmaktadır.

İnsanların sanatla ilgilendiğinde, iç dünyalarında yaşadıklarını daha net ve kuvvetli bir şekilde ifade edebildiğini düşünüyor.

2021 yılında Cemre Ebüzziya ve Ece Yüksel ile birlikte 38’inci İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. (Kız Kardeşler Sinema filmi)

Resmi instagram hesabı @_helinkandemir ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,8M civarındadır. Icon Talent Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

28 Şubat 2023 tarihinde sosyal medya hesabından babasının vefatını duyurmuştur. Babası uzun süre lösemi hastalığı ile mücadele etmiş 47 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Duyurunun ardından, “Babamın cenazesi öğle namazına müteakiben Zincirlikuyu Camiinden kaldırılacaktır” açıklamasında bulunmuştur. Babasının ismi Murat Kandemir’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz