Helin Kandemir

0

Helin Kandemir Kağıt Ev Cemre karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Daha önce de bir çok başarılı projerinin içinde yer alan genç oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Helin Kandemir Kimdir? Nereli?

2004 yılının Haziran ayında dünyaya gelen genç oyuncu Helin Kandemir İstanbul doğumludur. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Oyunculuk çalışmalarını Layla Şirin Ajansı’nı bağlı olarak sürdürmektedir. İlk dizi oyunculuk deneyimini Ötesiz İnsanlar adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizilerin yanı sıra seslendirme de yapan genç yetenek Yörem sucuk ve zeytin markalarının da reklam yüzü olmuştur. Uzunca bir süre seslendirme çalışmalarında bulunmuş günümüzde oyunculuk dünyasında başarılarını sürdürmektedir.

Helin Kandemir Boyu, Kaç Yaşında?

Genç oyuncunun boyu 1.60 cm, kilosu 47, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 16’dır. Günümüz itibariyle Star Tv ekranlarında yayınlanan Kağıt Ev isimli dizi de Cemre Fırtına karakterini canlandırmaktadır. Dizi de Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Can Nergis, Tuvana Türkay, Nihal Koldaş ve Yaşar Uzel gibi isimler de rol almıştır.

Oynadığı sinema ve diziler:

Bitmeyen Hikaye, Kendi Okulumuza Doğru, Kollama, Doğduğun Ev Kaderindir, Hakan Muhafız, İsimsizler ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca Netflix dizisi olan Koruyucu (The Protector), Kız Kardeşler ve Azizler isimli sinema filmlerinde oynamşıtır.

Helin Kandemir Hakkında Gerçekler:

Oyunculuğa 9 yaşında iken başlamıştır.
Annesinin ismi Ebru Uğurlu’dur. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.
2017 yılında mezun olduğu Ortaokul’dan okul 1. liği ile diploma almıştır.
Sanat hakkında düşüncelerini açıklayan Helin Kandemir sanatın iyileştirici bir etkisi olduğuna inanmaktadır.
İnsanların sanatla ilgilendiğinde, iç dünyalarında yaşadıklarını daha net ve kuvvetli bir şekilde ifade edebildiğini düşünüyor.
2021 yılında Cemre Ebüzziya ve Ece Yüksel ile birlikte 38’inci İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. (Kız Kardeşler Sinema filmi)

İlginizi Çekebilir :   Güzel Gazalina

Resmi instagram hesabı @_helinkandemir ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 153bin civarındadır. Icon Talent Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz