DJ Artz

DJ Artz güzel oyuncu Farah Abdullah Zeynep ile sevgili oldukları yönünde haberleri ile magazin gündeminde yer almıştır. Hakkında ise kısa süre içinde müzik severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

DJ Artz Kimdir? Nereli?

1989 yılının Ekim ayında aslen Adana’da dünyaya gelmiştir, gerçek ismi Efe Çelik’tir. Yaşantısını İstanbul’un Anadolu yakasında sürdürmektedir. Geçmiş dönemde IBM’de yazılım satış müdürü olarak çalışmıştır. 2019 yılında resmi instagram hesabında bir resmin altına şu açıklama da bulunmuştur. “Bundan 2 sene önce takım elbise giyip fatura falan kesiyordum ben”.

Özellikle rap dünyasının sevilen isimlerinden Ezhel ile beraber yapmış olduğu parçalar ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Dj ve prodüktör olarak günümüze kadar bir çok önemli parçanın altına imzasını atmıştır.

Ezhel, Şehinşah, Berkcan Güven, Ben Fero, Hidra, Murda ve Anıl Piyancı gibi isimlerle de çalışmıştır. Ülkemizin en iyi müzik prodüktörleri arasında gösterilen Efe Çelik sahne de DJ Artz mahlasını kullanmaktadır.

Genellikle Ezhel ve Bugy ile yaptığı çalışmalar ile tanınmaktadır. Old School Reggae, Trap ve Anadolu sesiyle birleşen Boom-Bap tarzı ile Türkiye’de birçok sanatçıya katkıda bulundu.

2016’da Anıl Piyancı ile Batı Yakası ve Şehinşah ile DEEV albümleri bir yıl sonra da ilk hit parçaları Pavyon (feat. Ezhel) ve Yan (feat. Şehinşah) içeren ilk solo albümü olan İşin Mutfağı yayınlanmıştır. Ezhel’in ilk albümü Müptezhel ve daha sonraki teklilerindeki çalışmaları ile Türk müziğinde bir dönüm noktası yaratan genç isim, İstanbul ve Almanya Berlin’de de bir çok müzisyen ile çalışmalarını sürdürmektedir.

DJ Artz Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.87 cm, kilosu 84, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 31 yaşındadır. @djartzofficial olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 115bin civarındadır. 2021 yılında güzel oyuncu Farah Abdullah Zeynep ile birlikteliğiyle gündeme gelmiştir. Ancak henüz sevgili olup olmadıkları doğrulanmamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz