Ben Fero

1

Ben Fero Rap müzik dünyasının son dönemlerde en beğenilen isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında ise gerçek adı nedir? kaç yaşında? aslen nereli? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında dünyaya gelen Ben Fero’nun gerçek ismi Ferhat Yılmaz’dır. Bazı kaynaklarda İzmir, bazı kaynaklarda ise Almanya Bonn doğumlu olduğu belirtilmektedir. Anne tarafından aslen Sivas, baba tarafından ise aslen Trabzon’ludur. Yaşantısını günümüzde İzmir’de sürdürmektedir.

Rap müzik ile tanışmasını 2pac dinlemesine bağlayan sanatçı ayrıca NBA hayranı kimliği ile tanınmaktadır. Profesyonel olmasada amatör olarak basketbol da da iddialı olduğunu belirtmiştir.


Rap severler tarafından Mahallemiz Esmer şarkısı ile tanınmış ve ciddi bir çıkış yakalamıştır. Ardından Kimlerdensin isimli şarkı ile başarıyı yakalamış, single çalışması “3 2 1 sonrasında ise Orman Kanunları adlı albüm ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

Ben Fero boyu, kilosu, müzik kariyeri;

Müzik dışında ilk baştada belirttiğimiz gibi basketbol ile ilgilenmektedir. Bunların dışında fitness ile de ilgilenen Ben Fero 1.77 cm boyunda, kilosu ise 68’dir.

En çok dinlemekten hoşlandığı isimler, 2Pac, N.W.A, Nas, DMX, 50 Cent, G Unit, The Game, Fabolous ve Young Jeezy. 50 Cent’i ise idolü olarak görmektedir.

Türkiye’de piyasada herşeyi dinlemeye çalıştığını, tarzı olmayan sanatçıları da takip ettiğini belirtmiştir. En çok Amerikan, Alman ve Fransızca şarkıları dinleyen ünlü isim son zamanlarda ise Future, Migos, Meek Mill, 21 Savage, Gucci Mane, Young Dolph, YoungBoy Never Broke Again, 6ix9ine, Ufo361, Gzuz, Haftbefehl, Booba, Karis ve Seboy’u takip etmektedir.

Seslendirdiği Babafingo isimli parçaya klip çekmiş 20 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmış ve kısa sürede 1 Milyon’un üzerinde izlenme elde etmiştir.

En son 28 Haziran 2019 tarihinde söz ve müziği kendisine ait Demet Akalın‘ın klibi yayınlanmış bir hafta da 15 milyon izlenmiştir. Parçasında Demet Akalın’ın tesadüfen geçtiğini, hava kapalı kelimeleriyle başladığını ardından hava kapalı, ama akalım, Akalım kelimesinin ardından da tesadüfen Demet Akalın’ın geçtiğini söylemiştir.

Parçasında ki nakarat şu şekilde,

Hava kapalı, ama akalım
Arabaya bindim yürü bakalım
Tabi radyomuzda yine Demet Akalın
Bi kez olsun bizi çalmadın adamım
Hava kapalı (BUZ) ama akalım (YES)
Arabaya bindim yürü bakalım (SKRT)
Tabi radyomuzda yine Demet Akalın (SEPET)
Bi kez olsun bizi çalmadın adamım (NO)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz