Sevilay Yılman

Sevilay Yılman katıldığı canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca eğitimi, kariyeri gibi bilgiler! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevilay Yılman Kimdir?

Sevilay Yılman gazeteci, köşe yazarı, televizyon programcısı, sunucu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Bir dönem Habertürk kanalında Çapraz Ateş programının hem sunuculuğunu yapmış hem de programı hazırlamıştır.

Fatih Altaylı ile birlikte Olaylar ve Gerçekler isimli bir programda beraber çalışmıştır. Yine Habertürk’te Gülgün Feyman’la 13. ajansın editörlüğünü yapmıştır. Daha sonra Beyaz Tv’de Acı Kahve ve Dört Kadın programının yorumcusu ve sunucusu olmuştur. Sabah Gazetesi ve Turkuvaz Medya Grubu’nda da görev hayatını sürdürmüştür. Günümüz itibariyle Habertürk bünyesinde köşe yazıları kaleme almaktadır.

Sevilay Yılman Nereli?

Sevilay Yılman Malatya’lıdır. Aslen baba tarafından Malatya nüfusuna kayıtlıdır.

Sevilay Yılman Kaç Yaşında?

Sevilay Yılman 49 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Mayıs 1973, burcu ise ikizler’dir.

Sevilay Yılman Evlimi?

Sevilay Yılman 1996 senesinde Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta olan Mustafa Nihat Yükselir ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2013 yılında son bulmuş, boşanmıştır. Bu evliliğinden Deniz Yükselir isminde bir oğlu vardır. Oğlu Deniz Yükselir, Fransa Bordeaux Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
sevilay yilman3

Resmi twitter hesabı @sevilayyaziyor resmi instagram hesabı ise @sevilayyilman ‘dır.

Sevilay Yılman Alevimi?

Sevilay Yılman Habertürk köşesinde şu yazıyı kaleme almıştır.

“Alevilerin aşağılanmasına karşı çıkması gereken ben olmamalıyım!”

Tamamının ismini yazmaya kalksam yazının sonu gelmez. O yüzden affetsinler beni ama keşke artık kangrenleşmiş bir soruna dönüşen Aleviliğin, Alevilerin aşağılanması konusunda bir Alevi olarak ben değil de onlar “Artık yeter!” diye seslenseler kendi camialarına.

Kaynak: Alevilerin Aşağılanmasına Karşı Çıkan Ben Olmamalıyım!

2023 yılında Habertürk ekranlarında Kübra Par’ın sunduğu program da Ülke TV Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ile ‘alevi’ tartışması çıkmış, Hasan Öztürk canlı yayını terk etmiştir.
sevilay yilman4

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz