Hazal Kadak

0

Hazal Kadak rol aldığı tiyatro, sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Hazal Kadak, İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Kadak Uygulamalı oyunculuk eğitimi ve Semiha Berksoy Opera Vakfında Temel Oyunculuk Eğitimleri almış, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda ise Tiyatro eğitimi almıştır.

Hazal Kadak oyunculuk kariyeri;

İlk televizyon ekranlarında dizi oyunculuk deneyimini 2006 yılında rol aldığı Selena isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Dilara karakterini canlandırmıştır. Dizide Sinem Kobal da yer almıştır. Daha sonra Büyük Buluşma ve Akasya Durağı isimli diziler ile oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

Oynadığı dizilerin yanı sıra reklam filmleri ile de dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu, Volkswagen, Vodafone, Sütaş, Bim, Ülker ve Vatan gibi birçok büyük markanın reklamlarında yer almıştır.

Hazal Kadak oynadığı sinema ve diziler;

2006 – Selena – (Dilara)
2008 – Büyük Buluşma – (Serpil)
2008 – Akasya Durağı – (Nilüfer)
2009 – IV. Osman – (Hilal)
2011 – Türk Malı – (Kezban)
2015-2016 – Aşk ve Günah (Zeynep)

Evli mi? eşi kim?

2018 yılı’nın Eylül ayında Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki ile dünya evine girmiştir. Çiftin nikah şahitliğini Semih Baki ve Ömer Necati Özbahadır üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz