Özgür Teke

Özgür Teke hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu kaç? aslen nereli? eğitim hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri.

1981 yılında dünyaya gelen Özgür Teke aslen Trabzon’ludur. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Bazı kaynaklarda Trabzonspor’un Paf takımında forma giydiği ancak yaşadığı şanssız sakatlık sonrasında futbola veda etmek zorunda kaldığı belirtilmektedir.

Günümüzde yaşantısını Amerika New York’ta sürdüren ünlü isim yine New York’ta çekilmiş olan bir çok başarılı dizide rol almıştır. Oscar Ödülü alan ilk Türk olma isteği ile çalışmalarını sürdüren ünlü oyuncu oyunculuk kariyerine ülkemizde bir otomobil şirketinin katalog çekimleri ile başlamıştır.

Amerika’ya ilk gittiği yıllarda bisikletçilik ve garsonluk gibi işlerde çalışmış daha sonra 1 sene New York’ta New York Film Akademisi’nde sinema eğitimi almıştır. Eğitim aldığı dönemde film ve reklam ajansları ile görüşmüş ilk olarak Unforgettable isimli bir dizide Avukat karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl dizisine 19. cu bölümde dahil olmuş ayrıca Blue Bloods adlı dizide rol almıştır.

2014 yılında vizyona giren yönetmenliğini Jaume Collet-Serra’nın üstlendiği, aksiyon gerilim türündeki Amerikan-Fransız yapımı sinema filmi Non-Stop’ ta Liam Neeson ile birlikte rol aldı.

Ülkemizde ise 2015 yılında Hızlı ve Tüplü isimli sinema filminde Tansu, Kurtlar Vadisi isimli dizide ise Ozi karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

Yakışıklı oyuncunun resmi sosyal medya hesaplarından da anlaşılacağı üzere mutlu bir aile hayatı vardır. 17 Mart 2018 tarihinde Damla hanım ile evlenmiştir. Boyu 1.83 cm’dir, burcuna ise doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için ulaşılamamıştır. Resmi instagram hesabında ise takipçi sayısı günümüz itibariyle 34,2bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz