Orhun Topkaya

Orhun Topkaya sosyal medya dünyasında ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Köy hayatına dair yaşantısını takipçileri ile paylaşan Topkaya hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Orhun Topkaya Kimdir? Nereli?

Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı youtuber ve dijital içerik üreticisidir. 1992 yılında dünyaya gelen Orhun Topkaya aslen Eskişehir’lidir. Yaşantısını ailesi ile birlikte Eskişehir’in Seyitgazi ilçesine bağlı Çukurca Mahallesi’nde sürdürmektedir.

Vatani görevini acemi birliği olarak, İzmir Yenifoça’da 7. Jandarma Komando Er Eğitim alayında yapmıştır. Usta birliğini ise Mardin Dargeçit’te komando olarak tamamlamıştır. 15 ay yapmıştır.

Kalabalık bir aileye sahip olan Topkaya, eşi, annesi, babası ve kardeşleri dahil köy hayatını nasıl yaşıyorlarsa takipçileri ile paylaşıyor, köy hayatına dair gerekli bilgileri aktarıyor.
orhun topkaya6

Orhun Topkaya Evlimi? Eşi, Çocuğu

Evli olan Orhun Topkaya’nın eşi Uygur Türkü’dür, ismi ise Severa Topkaya’dır. Bu evliliğinden İkra Kevser Topkaya isminde bir kızı vardır. Annesi Meliha Topkaya, babası Sabri Topkaya, kız kardeşi ise Semiha Topkaya’dır. Ayrıca Sevda isminde bir de öğretmen olan kız kardeşi vardır.

Youtube macerasına düğünden gelen takılarını satarak bir telefon aldığını ve bu şekilde başladığını dile getirmiştir. Kısa süre içinde paylaşım yaptığı videolar büyük bir ilgi görmüştür. 2021 yılında ünlü oyuncu ve sunucu Kıvanç Kasabalı ile de bir belgesel çekiminde yer almıştır. Çekim TRT Belgesel ekibi ile gerçekleştirilmiştir.

İlk dönemlerde çekimler için büyük zorluklar yaşamış, hatta internet erişiminin kısıtlı olmasından ötürü, video yüklemek için 6-7 saat dağ başında beklediğini dile getirmiştir.

Köy hayatında yapılan günlük rutin işleri kayda alan Topkaya, günümüzde video kanalında tarım ve hayvancılık ile ilgili bir çok paylaşımda bulunmaktadır. Youtube video kanalında günümüz itibariyle 467 B civarında abonesi bulunuyor. Resmi instagram hesabında ise takipçi sayısı 71,9bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz