Nisan Turgul

0

Nisan Turgul hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Evli mi? boyu, kilosu kaç? Kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, oynadığı sinema ve diziler,. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen Nisan Turgul’un annesi başarılı oyuncu Itır Esen, babası ise usta senarist, yönetmen Yavuz Turgul‘dur. Büyükbabası da yine sinema dünyasının usta isimlerinden rahmetli Hayri Esen, Büyükannesi ise Ayten Esen’dir. Kendisinden 4 yaş küçük 1986 doğumlu Ahmet Turul isminde bir erkek kardeşi vardır. Anne ve babası 2006 yılında boşanmışlardır.

Nisan Turgul eğitim hayatı, çalışmaları;

2005 senesinde, Long Island University İletişim Bölümü’nü başarılı ile tamamlamış ve mezun olmuştur.

Eğitim hayatının ardından bir çok dizi ve uzun metraj filmlerinde reji asistanı olarak görev almıştır. Ayrıca babası Yavuz Turgul’un yönettiği Av Mevsimi adlı filmde çalışmıştır. 2010 senesinden beri Medina/ Turgul DDB bünyesinde yer alan Profilm’de reklam prodüksiyonu yaptığı belirtilmektedir.


Oynadığı sinema, dizi ve projeler;

Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Yönetmen Yardımcısı)
Av Mevsimi (Oyuncu ve Cast Sorumlusu)
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (Oyuncu)
Zor (Oyuncu)
Yol Ayrımı (Oyuncu)

Ayrıca kardeşi Ahmet Turgul ile beraber geçmiş yıllarda televizyon ekranlarında yayınlanan Süper Baba isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Maalesef henüz boyu, kilosu, medeni durumu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamış, araştırılmaktadır. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz