Mariam Kavakçı

0

Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayınlanmış olan genelge ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olmuştur. Hakkında ise herkes kimdir? nereli? kaç yaşında? gibi soruları merak etmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mariam Kavakçı Doktor ve iş kadını kimliği ile tanınmaktadır. Tıbbi stajını UT’de tamamlamıştır. Geriatrik popülasyondaki konuşma, dil, bilişsel-iletişimsel ve yutma bozukluklarını teşhis ve Güneybatı Tıp Merkezinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2017 yılında, İkinci Yüksek Lisans derecesini Uygulamalı Biliş ve Sinirbilim dalında, doktora derecesini ise Dallas Üniversitesi Texas Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde tamamlamıştır.

Klinik deneyimleri arasında afazi, apraksi, dizartri, ses bozuklukları, sol hemisfer darbeleri ve travmatik beyin yaralanmaları olan yetişkinleri değerlendirdiği ve tedavi ettiği çeşitli kliniklerde çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca, dil ve sosyal ilişkiyi geliştirmek için sosyal-pragmatik bir yaklaşım kullanarak, otistik spektrumdaki çocuklar için sınıf temelli bir konuşma, dil ve iletişim programı uygulayan bir klinikte çalışmıştır.

Annesi Milletvekili, akademisyen, siyasetçi Merve Kavakçı‘dır. Babası ise Ürdün asıllı Amerika vatandaşı Ali Ahmet Abushanab’tır. Fatima Abushanab isminde bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası 17 Haziran 1993 tarihinde boşanmışlardır.

19 Aralık 1990 tarihinden dünyaya gelmiş, Yay burcudur. Bazı kaynaklarda Mariam Kavakçı’nın Amerika doğumlu olduğu bilgisi geçmektedir, ancak kesin bir bilgi değildir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz