KimNereli.net

Kübra Can

Kübra Can Kimdir?

Cangül Kübra Can
Gerçek adı: Cangül Kübra Can
Doğum Tarihi: 01/01/1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Oğlak
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: Altındağ Ankara

Kübra Can Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Kübra Can hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? nerede doğdu? eğitimi, çalışmaları, şarkıları ve albümleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Ocak ayında Ankara Altındağ’da dünyaya gelen sanatçının tam ismi Cangül Kübra Can’dır. Polatlı Atatürk İlköğretim Okulu’nu tamamlamış 6. sınıfta iken gitar eğitimi almaya başlamıştır. İlk müzik eğitimini TRT sanatçısı annesinden aldı. Yine aynı dönemde İrfan Dülger ile tanışmış ve onun aracılığı ile Musiki Cemiyeti ve Amatör Korolar’a dahil olmuştur.

O süreç içerisinde Polatlı Anadolu Lisesi’nde eğitim hayatına devam eden sanatçı T.C. Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Genç Korosu ve TRT Ankara Radyosu tarafından düzenlenen sınavlarda üstün başarı elde etmiş ve genç korosuna girmeyi başarmıştır. Ortalama 9 sene kadar Vedat Kaptan Yurdakul ile birlikte aynı projelerde yer almış, bir çok konser ve organizasyon’da Solist ve Korist ünvanları ile sahne almıştır. O dönemde Avni Anıl ile tanışmış, aynı ortamda çalışmış ve onun eserlerini icra etmiştir.


Daha sonra çeşitli üniversitelerin Konservatuvar, Yetenek sınavlarını başarı ile kazanmış eğitimine Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nde devam etmiştir. Yine üniversite döneminde iken bir çok amatör koro’ya konuk sanatçı olarak katılarak desteklerini sürdürmüştür. Başarıları ile her geçen gün dikkatleri üzerine çeken Kübra Can bir çok gazete ve dergiye röportajlar vermiştir. Ayrıca farklı şehirlerin festivallerinde onlarca konser vermiş ve gözde eğlence mekanlarında canlı performans sergilemiştir. Eğitimini İzmir’de devam ettiren sanatçı müzik severler tarafından özellikle yaptığı coverlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ajda Pekkan‘ın Oyalama Beni isimli parçasını yeniden yorumlamış ve müzik severlerden büyük beğeni almıştır. Ardından Sezen Aksu‘nun Geçer adlı parçasını yorumlamış ve yine tam not almıştır.

2018 yılında Bulut Baru’nun söz ve müziğini yaptığı aynı zamanda aranjesini üstlendiği Yarım Adam adlı şarkı ile çıkışını sürdürmüştür.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Kübra Can
Gerçek adı: Cangül Kübra Can
Doğum Tarihi: 01/01/1989 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Oğlak
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Doğum yeri: Altındağ Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

495.741 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

485.926 kez okundu

3.

Beren Saat

423.421 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

394.647 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.428 kez okundu

6.

Tarkan

258.706 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.927 kez okundu

8.

Emre Mor

215.207 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.228 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.481 kez okundu