Hilal Köylü

Hilal Köylü Serbestiyet Ankara Temsilcisi. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hilal Köylü Kimdir?

Hilal Köylü sunucu, gazeteci, yazar, moderatör, muhabir, Serbestiyet Ankara Temsilcisi. Mesleki kariyerine Radikal Gazetesi’nde başlamıştır.

13 Ekim 1996’da yayın hayatına başlayan Radikal’de gazetenin kuruluş döneminde eğitim, sağlık, kültür, çevre ve gençlik haberlerini yayınlama yetkisi almıştır. O süreçte özellikle eğitim ve sağlık alanında hizmet veren ve hizmet alan toplumun her kesimini ilgilendiren haberler, röportajlar ve analizler yapmıştır.

Eğitim, sağlık, kültür ve çevre haberlerini yaparken Türkiye’nin iç ve dış politikasını yakından takip ettiği ve haber yaptığı için, dış kaynaklarla temas kurduğu için dış politika, siyaset ve savunma ile iç içe olmuştur. 2002 ve 2003 yılları arasında gazetede ‘dış politika muhabiri’ iken aktif olarak ‘dış politika’ diplomatik muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra, Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nı ‘akredite muhabir’ olarak, dış politika haberlerinde ise ‘gerekirse’ Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve Savunma Bakanlığı’nı yakından takip etmiştir.

Türkiye’de ve yurtdışında Dışişleri Bakanlarını, Başbakanları takip eden Köylü’nün, ABD ve Orta Doğu ilişkileri uzmanlık alanına girmektedir. Radikal Gazetesi sonrasında, Habertürk TV, DW, 24 Saat Gazetesi, Anka ve Serbestiyet’te görev almıştır. Günümüz itibariyle, Serbestiyet’te yazılar yazmakta, Youtube platformunda yayın yapan Serbest TV’de program hazırlayıp sunmaktadır.

Hilal Köylü Eğitimi

Hilal Köylü Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (2004 – 2006)

Resmi instagram hesabı @hilot resmi twitter hesabı ise @hilalkoylu ‘dür. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz