Güliz Aybay

Güliz Aybay Gönül Dağı isimli dizide canlandırdığı Avukat Zeynep karakteri ile dikkat çekmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Güliz Aybay Kimdir?

Güliz Aybay sinema, film ve dizi oyuncusu. Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) Ankara mezunudur. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2019 yılında rol aldığı Yaralı Kuşlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Kitap okumayı çok seven Aybay, boş zamanlarını genellikle kitap okumakla geçirmektedir. Onun dışında film izlemek, fırsat buldukçada spor yapmaya özen göstermektedir. Amatör olarak yazan güzel isim bu konudada kendisini geliştirmeye çalışmaktadır.

Güliz Aybay Kaç Yaşında?

Güliz Aybay 27 yaşındadır. Doğum tarihi 9 Temmuz 1996, burcu yengeç, göz rengi ise yeşil’dir.

Oyunculuğa olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış, bu nedenle eğitimini almış ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Güliz Aybay Boyu

Güliz Aybay 1.65 boyundadır.
Guliz Aybay7 jpg
Sık sık hakkından hayranları tarafından sorulan bir soruda tesettürlümü? kapandımı? sorusudur. Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Zeynep karakterinin kapalı olması bu soruyu beraberinde getirmiştir. Güzel oyuncu tesettürlü değildir, kapanmamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarındanda kendisini takip edebilirsiniz.

Güliz Aybay Evlimi? Sevgilisi Kim?

Güzel oyuncu evlidir. 2023 yılında Ahmet Bey’le evlenmiştir. Sosyal medya hesapların sevgilisi yani eşi ile ilgili paylaşımlarıda mevcuttur. Ancak eşi ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Güliz Aybay Oynadığı Diziler

Güliz Aybay TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı adlı dizide Hemşire Elif’in (Zümre Meğreli) kardeşi Zeynep karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Söz dizisinde oynayıp oynamadığı merak edilen güzel isim Söz dizisinde rol almamıştır.

Gönül Dağı (Zeynep) (2020)
Eflin (Kısa Film) (2020)
Yaralı Kuşlar (2019)
Jet Sosyete
Gülperi
Çocuklar Duymasın

Resmi instagram hesabı @gulizaybay ‘dır.
Guliz Aybay6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz