Fatma Belgen

Fatma Belgen 1971 ve 2011 yılları arasında rol aldığı sayısız sinema filmi ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatma Belgen Kimdir? Nereli?

1949 yılının Haziran ayında dünyaya gelen usta sanatçı doğma büyüme aslen Manisa’lıdır. Bir ablası olan ünlü oyuncu Manisa Ali Rıza Çevik İlkokulu ve Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Ardından İstanbul’a taşınmış ve Nişantaşı Kız lisesi’nden mezun olmuştur. Oyunculuk dünyasına giriş yapmadan önce bir süre bankada çalışmıştır. Oyunculuk dünyasına giriş yapmadan önce bir süre bankada çalışmıştır. Ardından Ses Mecmuası tarafından gerçekleşen Artist yarışmasının 2.si olmuş ve oyunculuk yolu açılmıştır. Aynı sene Münir Özkul, Mualla Sürer, Mürüvvet Sim, Suna Pekuysal ve Zeynep Değirmencioğlu‘nun da rol aldığı Hayat Sevince Güzel isimli sinema filminde yer almıştır.

Daha sonra Tarkan Viking Kanı, Turist Ömer Boğa Güreşçisi, Alın Yazısı, Acı Kader, Cilalı İbo Teksas Fatihi, Fatma Bacı ve Kırık Hayat gibi bir çok sinema filminde rol almıştır. En son Şefkat Tepe dizisinde Gülsüm Ana karakterini canlandırmış, Ağlama Ne Olur isimli filmde 2011 senesinde rol almıştır.

Fatma Belgen Evlilikleri:

Sinema oyuncusu Tufan Giray ile evlenmiş boşanmıştır. 2. evliliğide bir başkası ile yapmış tekrar ayrılmıştır. Son olarak uzun süre Ali Rıza Binboğa ile birlikteliği medyanın gündeminde yer almıştır.

Uzun yıllardır medya ve magazin dünyasından uzak sakin bir hayat sürmektedir. Resmi instagram hesabını @belgenfatma ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz