Emre Tezgel

Emre Tezgel çok genç yaşına rağmen İngiltere’de oynadığı futbol ile göz doldurmaya devam ediyor. Genç yıldız futbol adayı olan Emre hakkında futbol severler tarafından merak edilen sorulara cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emre Tezgel Kimdir?

Emre Tezgel futbol kariyerini İngiltere ‘de sürdürmektedir. 2005 yılının Eylül ayında İngiltere’nin Burton şehri’nde doğmuştur. Painsley Katolik Koleji’nde eğitim görmüştür.

9 yaşında futbol ile tanışan genç futbolcu, Belvedere Park F.C takımı alt yapısında futbol kariyerine adım atmıştır. Çok kısa süre sonrasında ise Stock City takımı alt yapısına dahil olmuştur. 2020 yılının Temmuz ayında Stoke U18, 2022 yılının Haziran ayında ise Stoke U23 kadrosuna katılmıştır.

Her geçen gün artan performan grafiği ile dikkatleri üzerine çeken Emre, 2022 yılında Stoke City takımı ile 2025 yılına kadar sözleşme yenilemiştir. Glecek adına en çok umut veren genç yeteneklerden biri olarak kabul edilmektedir.

Stoke City takımında santrafor olarak görev yapmaktadır.Stoke City A Takım formasını ise ilk profesyonel maçı olan ve 9 Ocak 2022’de FA Cup’ta oynanan Leyton Orient maçında giymiştir. Stoke City takımında forma giyen en genç oyuncu olmuştur.
Emre Tezgel jpg

Emre Tezgel Nereli?

Emre Tezgel baba tarafından aslen Aksaray’lıdır. Anne ve babasının işleri nedeni ile bulunduğu İngiltere Burton’da doğmuş ve büyümüş, İngiliz vatandaşı’dır. Türk mü? sorusunun cevabı evet Türk.

Emre Tezgel Boyu, Kaç Yaşında?

Emre Tezgel 17 yaşında ve 1.82 boyundadır. Doğum tarihi 19 Eylül 2005, burcu ise başak’tır.

Teknik direktör Michael O’Neill Emre için çok olumlu ifadeler kullanmıştır. “Emre’nin geleceğini Stoke City takımına adadığı için çok heyecanlı olduğunu, özellikle de başka takımlardan Emre’ye gelen transfer tekliflerine rağmen kulüpte kaldığı için çok sevindiklerini belirtmiştir. Ayrıca muazzam bir potansiyele sahip bir oyuncu ve onunla ve ailesiyle bu konuyu konuştuk, onun geleceği için kulüpte kalmasını çok istedik.”

Türkiye’de özellikle son dönemde Fenerbahçe takımının çok ilgilendiği ve Ali Koç‘un da bu transferin olması için uğraş verdiği belirtiliyor. Ayrıca Beşiktaşında istediği genç futbolcuyu Ada ve bir çok Avrupa kulübünün de istediği belirtiliyor.

Milli Takım Kariyeri:

2021 yılının Haziran ayında 16 yaş altı İngiltere adına Kuzey İrlanda’ya karşı hat-trick yapan isim olmuştur.

İngiltere U15
İngiltere U16
İngiltere U17 (6 maç 6 gol)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz