Deniz Toprak

2

Deniz Toprak türküleri, programları ve sanatçı kimliği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Müzik severlerin son dönemde çok merak ettikleri isimlerin başında yer alan ünlü isim hakkında, ailesi, kardeşleri, babası, evliliği ve özel hayatı hakkında kısa biyografi bilgileri.

Deniz Toprak Kimdir? Nereli?

15 Ocak 1977 yılında dünyaya gelen başarılı sanatçı 2021 yılı itibariyle 44 yaşında, burcu ise Oğlak’tır. Aslen baba tarafından Siirt Kurtalan İlçesi nüfusuna bağlıdır. Ve yine Kurtalan’da doğmuş, ardından İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimine İstanbul’da devam etmiştir. 6 kardeştir. Sosyal medya fenomeni, oyuncu ve tiyatrocu Nilay Toprak kardeşlerinden bir tanesidir.

Müzik kariyeri;

İlk olarak amatör albüm çalışmasını 1996 senesinde gerçekleştirmiş, o dönemde, Halk Evleri ve Kültür Merkezlerinde konserler vermiştir. 1996 ve 1997 seneleri arasında, gelirinin Bosna Hersek’e gönderildiği üç büyük konsere, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde imzasını atmıştır. Ayrıca Müslüm Gürses, İlhan Şeşen ve Zara gibi bir çok sanatçının albümlerinde ve film müziklerinde vokal olarak yer almıştır.

2000 yılında Türk Halk Müziği üzerine Repertuvar, Tavır, Nota, Makam ve Bağlama dersleri almmış aynı zamanda yöre ağızlarını, makamları ve bağlama çalmayı öğrenmiştir. Tuğrul Şan Müzik Merkezi’nde ise Şan ve Armoni dersleri almıştır.

Evliliği, kiminle evli;

Deniz Toprak 2011 senesinde Mehmet Topçuoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2015 doğumlu Asya isminde bir kızı vardır.

Programları, albümleri, ödülleri;

Uluslararası Radyocular Birliği tarafından düzenlenen 4.Alkışı Hak Edenler ödülleri töreninde yılın alkışı hak eden sanatçısı ödülünü kazanmıştır. Ayrıca magazinci com web sitesinin 13.Yıl İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Bayan Yorumcusu ödülünün sahibi olmuştur.

22 Ekim 2012 tarihinde TRT MÜZİK ekranlarında 13 bölüm yayınlanmış olan Yerel Starlar isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Hülya Hökenek

Günümüzde aktif olarak bir dizi ve filmde türkülerini seslendirerek katkılarını sürdürmektedir. 2015 senesinde Kanal 7’de Deniz Toprak’la Hafta Sonu isimli programı sunmuştur. 2007 yılında Türkümolası, 2008 yılında Destanlaşan Türküler ve 2013 yılında Sarıl Bana isimli albümlere imzasını atmıştır.

18 Nisan 2016 tarihinde ises Türk halk müziğinin ilk single çalışması olan Resul Dindar’la düeti Sebebi Sensin isimli türküyü sevenleri ile buluşturmuş, bu türkü sosyal medya üzerinden tıklanma rekorları kırmayı başarmıştır.

Resmi instagram hesabını @deniztopraknet olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 287bin civarındadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz