KimNereli.net

Cenk Durmazel

Cenk Durmazel Kimdir?

Cenk Durmazel
Gerçek adı: Cenk Durmazel
Doğum Tarihi: 28/09/1971 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Terazi
Meslek: Komedyen Müzisyen Oyuncu Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Cenk Durmazel Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Cenk Durmazel kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi ve kısaca hayatı ile merak edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır. Peki kimdir? aslen nereli? biyografi bilgileri.

Cenk Durmazel yaşı, doğum yeri, eğitim hayatı;

1971 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Cenk Durmazel, Terazi burcudur. İstanbul’da doğmuştur. Tüm araştırmalarımıza rağmen aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

İstanbul Üniversitesi Kadıköy Konservatuvarı yarı zamanlı Şan, ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Yayıncı, komedyen ve müzisyen kimliği ile tanınan Durmazel 1990’lı senelerde Badluck isimli grup ile müzik çalışmalarına başlamıştır.

Badluck grubu ile bir çok konser vermiş, bar programı yapmıştır. 1992 yılında grubun kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkarmış, 1993 senesinde İnönü Stadı’nda Bon Jovi’nin ön grubu olarak sahne almıştır. 2000 yılında Kavırma adlı grubu kurmuş 1 sene farklı barlarda cover şarkılar çalmış, 2002 yılında ise kurmuş olduğu Shortcut isimli stüdyo’da piyasaya bir çok jingle bestelemiş ve söz yazmıştır.

Ardından 2005 senesinde Malt isimli grubu kurmuştur. Malt isimli grubu ile “Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm” adlı ilk albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

Radyo severler tarafından Cenk Erdem’in Cenk’i olarak tanınan Cenk Durmazel, @durmazhell dijital yayınlarına ve solo müzik kariyerine devam etmektedir.

Erdem Uygan ile İstanbul Üniversitesi döneminde tanışmıştır. 1992 senesinde birlikte Hür FM’de Cenk ve Erdem: Müebbet Muhabbet macerası ile yayın hayatına adım atmıştır. Ardından Capitol FM, Show Radyo, Kent FM, NTV Radyo, Radyo Kozmos, Radyonom ve Power FM ile yayın hayatını sürdürmüştür.

İyi birer ikili olmuşlar ve S’nek Tv’de, Kanal 24’de canlı yayın programlarında absürt komedi tarzında bir çok başarılı televizyon ve radyo programının altına imzasını atmıştır. Cem Yılmaz ile ise G.O.R.A filminde Erdem ile birlikte rol almıştır. En son Gupse Özay‘ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü üstlendiği Deliha filminde oynamıştır. Ayrıca Avrupa Yakası dizisinde konuk oyuncu olarak yer almış, 2005 yılında ise Keloğlan Kara Prens’e Karşı sinema filminde Karagöz’ü canlandırmıştır.

Başarılı müzisyen, komedyen ve oyuncu Cenk Durmazel evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu vardır.

En son 2018 yılında Hayko Cepkin ile birlikte seslendirdiği Azad isimli parça Eylül ayında Youtube üzerinden paylaşılmıştır. Şarkının Söz ve müziği kendisine ait, düzenlemesini isi Caner Karamukluoğlu yapmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cenk Durmazel
Gerçek adı: Cenk Durmazel
Doğum Tarihi: 28/09/1971 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Terazi
Meslek: Komedyen Müzisyen Oyuncu Şarkıcı Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.101 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.188 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.859 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.602 kez okundu

5.

Tarkan

221.881 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.264 kez okundu

7.

Emre Mor

193.226 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.260 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.003 kez okundu

10.

İrem Derici

174.848 kez okundu