Burcu Özberk

7

Burcu Özberk Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Esra Erten karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Boyu, kilosu, kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burcu Özberk Kimdir? Nereli?

1989 yılının Aralık ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen doğma büyüme Eskişehir’lidir. Kendisinden büyük bir ablası vardır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okuduğu dönemde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Huri Cihan Sultan karakterini canlandırmıştır. Eskişehir’de bir kültür merkezinden 2 yıllık oyunculuk eğitimi almıştır. Ankara’da okurken Erdal Beşikçioğlu’nun tiyatro seçmelerine girmiş ve tiyatroya başlamıştır.

Ailesine çok düşkün olan Özberk, İstanbul Anadolu yakasında yürümekten, kahve içmekten ve evde vakit geçirmekten hoşlanıyor. Hayvansever olan ünlü ismin kedileri ve köpekleri vardır. Ortaokul döneminde iken keman dersleri almıştır. Konservatuvar okuduğu dönemde de oyuncu olmak istediğini, annesinin kendisini müzik üzerine eğitim almaya ikna ettiğini belirtmiştir. Dans dersi de alan Burcu Özberk, Tatbikat sahnesinde ‘Woyzeck Masalı’ çalışırken dansa ilk o zaman mesai harcamaya başlamıştır.

Burcu Özberk Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.63 cm, kilosu 53, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle 31 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @burcuozberk olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 6,8milyon civarındadır.

Hakkında Gerçekler:

Yemek konusunda hassastır. Damak tadı gelenekseldir, yeni tat ve lezzetlere pek açık değildir.

Mutsuz olduğunda aradığı ilk kişi annesidir.

Sonsuzluk tanımı Özgürlük. Müzik ile de ilgilenmekte, dinlemeyi çok sevmekte ancak o anki ruh haline göre dinledikleri değişkenlik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir :   Şahin Aliyev

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Sevdiği ve beğendiği markalar vardır. Ancak trend olanları alıp kullanma gibi bir alışkanlığı yoktur. Kendisine yakıştığını düşündüğü şeyleri alıp giymeyi tercih etmektedir.

İstanbul’da en sevdiği simge diyebileceği yer Ayasofya’dır.

İstanbul’da en sevdiği semt Kadıköy’dür.

Sokakta sucuk ekmek ve kokoreç yemeyi sevmekte, İstanbul’da yaşamasaydı yaşayacağı yerin İzmir olacağını dile getirmiştir.

Burcu Özberk Oynadığı Diziler:

Aşk Mantık İntikam (Esra Erten), Çocukluk, Afili Aşk (Ayşe Özkayalı, Aslan Ailem (Burcu Olgun), Şahane Damat (Melike), Güneşin Kızları (Nazlı Yılmaz), Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan)

Tiyatro oyunları:

Aşk Aptalı : Sam Shepard – Tatbikat Sahnesi
Marquis de Sade Quills : Doug Wright – Tatbikat Sahnesi
Woyzeck Masalı : Georg Büchner – Tatbikat Sahnesi
Küçük Burjuvalar : Maksim Gorki
Ayyar Hamza : Direktör Ali Bey
Macbeth Abla
Kuş Bakışı Kabare
Kırmızı Başlıklı Kız
Yol Arkadaşlar

7 Yorumlar

  1. Çok başarılı bir oyuncu gerçekten çok tatlısın ben de kendi alanımda senin gibi başarılı ve güçlü bir kadın olurum inşAllah sevgilerim ve saygılarımla 😙😙😙🖑🖐

  2. İşine saygım sonsuz lakin sen de Demet Akalın gibisin bu beni üzse de herkes bir olacak diye de birşey yok senin ve demet akalın gibi olmam inşAllah 😔😔😔🖑🖐

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz