Burcu Özberk

12

Burcu Özberk Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Esra Erten karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Boyu, kilosu, kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burcu Özberk Kimdir?

Tiyatro kökenli bir oyuncu olan güzel isim Burcu Özberk’in kendisinden büyük bir ablası vardır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okuduğu dönemde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Huri Cihan Sultan karakterini canlandırmıştır. Eskişehir’de bir kültür merkezinden 2 yıllık oyunculuk eğitimi almıştır. Ankara’da okurken Erdal Beşikçioğlu’nun tiyatro seçmelerine girmiş ve tiyatroya başlamıştır.
burcu ozberk5

Burcu Özberk Nereli?

Burcu Özberk 1989 yılının Aralık ayında aslen Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme Eskişehirlidir.

Ailesine çok düşkün olan Özberk, İstanbul Anadolu yakasında yürümekten, kahve içmekten ve evde vakit geçirmekten hoşlanıyor. Hayvansever olan ünlü ismin kedileri ve köpekleri vardır. Ortaokul döneminde iken keman dersleri almıştır. Konservatuvar okuduğu dönemde de oyuncu olmak istediğini, annesinin kendisini müzik üzerine eğitim almaya ikna ettiğini belirtmiştir. Dans dersi de alan Burcu Özberk, Tatbikat sahnesinde ‘Woyzeck Masalı’ çalışırken dansa ilk o zaman mesai harcamaya başlamıştır.
burcu ozberk3

Burcu Özberk Boyu, Kaç Yaşında?

Burcu Özberk 34 yaşında ve 1.63 cm boyundadır. Kilosu 53, burcu ise yay’dır. Resmi instagram hesabını @burcuozberk olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 9,1milyon civarındadır. Ayrıca @burcu_ozberk isimli twitter hesabı bulunmakta.

Hakkında Gerçekler:

Yemek konusunda hassastır. Damak tadı gelenekseldir, yeni tat ve lezzetlere pek açık değildir.

Mutsuz olduğunda aradığı ilk kişi annesidir.

Sonsuzluk tanımı Özgürlük. Müzik ile de ilgilenmekte, dinlemeyi çok sevmekte ancak o anki ruh haline göre dinledikleri değişkenlik göstermektedir.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Sevdiği ve beğendiği markalar vardır. Ancak trend olanları alıp kullanma gibi bir alışkanlığı yoktur. Kendisine yakıştığını düşündüğü şeyleri alıp giymeyi tercih etmektedir.

İstanbul’da en sevdiği simge diyebileceği yer Ayasofya’dır.

İstanbul’da en sevdiği semt Kadıköy’dür.

Sokakta sucuk ekmek ve kokoreç yemeyi sevmekte, İstanbul’da yaşamasaydı yaşayacağı yerin İzmir olacağını dile getirmiştir.

Burcu Özberk Oynadığı Diziler:

Aşk Mantık İntikam (Esra Erten), Çocukluk, Afili Aşk (Ayşe Özkayalı, Aslan Ailem (Burcu Olgun), Şahane Damat (Melike), Güneşin Kızları (Nazlı Yılmaz), Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan)

Tiyatro oyunları:

Aşk Aptalı : Sam Shepard – Tatbikat Sahnesi
Marquis de Sade Quills : Doug Wright – Tatbikat Sahnesi
Woyzeck Masalı : Georg Büchner – Tatbikat Sahnesi
Küçük Burjuvalar : Maksim Gorki
Ayyar Hamza : Direktör Ali Bey
Macbeth Abla
Kuş Bakışı Kabare
Kırmızı Başlıklı Kız
Yol Arkadaşlar
burcu ozberk2

burcu ozberk1

12 Yorumlar

  1. Çok başarılı bir oyuncu gerçekten çok tatlısın ben de kendi alanımda senin gibi başarılı ve güçlü bir kadın olurum inşAllah sevgilerim ve saygılarımla ?????

  2. İşine saygım sonsuz lakin sen de Demet Akalın gibisin bu beni üzse de herkes bir olacak diye de birşey yok senin ve demet akalın gibi olmam inşAllah ?????

  3. Ederinden fazla değer soytarıyı neyse devamını bilen bilir sana çok dargınım ne döndün ne yazdın bence o kıza yazan da gerçek Burcu Değildi zaten siz hayatınızı tıkırına koyarken biz sizi seyretmek adı altında ne ömürler çürüttük be bana da size de yazıklar olsun

  4. Ben yanıldım evet yanlışlarım çok lakin hatasız da kul olmaz sana karşı çok mahcubum Burcu Hanım Abla lütfen hakkını helal et ben kusurluyum anladım hatamı geç oldu ama anladım zararın neresinden dönersen kârdır demişler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz