Berdan Bozkurt

Berdan Bozkurt Beşiktaş Bayan Futbol takımında top koşturmaktadır. Başarılı sporcu hakkında futbol severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Oynadığı takımlar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Berdan Bozkurt Kimdir? Nereli?

2001 yılının Temmuz ayında İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde doğmuştur. Aslen Tunceli, Dersim’lidir, ailesi seneler önce İstanbul’a taşınmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. Futbol kariyerine Ataşehir Belediyespor takımı alt yapısında başlamıştır. 2014 senesinde Galatasaray takımına transfer olmuş 2 sezon GS formasını giymiştir. 2017 yılında ise Beşiktaş takımına transfer olan Berdan Bozkurt takımın orta sahasında görev yapmaktadır. Zaman zamanda Defans bölgesinde görev almaktadır.

Beşiktaş takımının 2019 – 2020 Adidas forma tanıtımında yer almıştır. Ayrıca Adidas forma tanıtımında Zeynep Çamcı, Reynmen, Abdullah Avcı ve Adem Ljajic gibi isimler de yer almıştır.

Futbol ile tanışmasını ilham aldığı sokaklara borçlu olduğunu belirtmiştir. Futbol’a abisinin sayesinde başlamıştır. Erken yaşta çalışmaya başlamış, ailesinden de futbol konusunda tam destek almıştır. İlk oynadığı takımda sadece erkeklerin olduğunu, 8 yaşında iken mahallede bir kulübe yazıldığını ve takımda sadece erkeklerin olduğunu dile getirmiştir. O dönemde amatör olduğunu, hücum özelliğinin o yıllarda geliştiğini ve bugünkü hızını da o yıllara borçlu olduğunu aktarmıştır.

Ülkemizde kadın futbolunun öncü isimleri arasında yer almak istemektedir. Kendisi gibi kız çocuklarına destek olmak isteyen Berdan Bozkurt gelecek yıllarda bayan futbolu için genç nesillere ışık olmak istemektedir.

Resmi instagram hesabını @berdanbozkurtt olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 10bin civarındadır. Ayrıca BerdanBozkurt youtube video kanalı bulunmakta ve paylaşımlarını sürdürmektedir. Kendisine idol olarak gördüğü futbolcu Amerikalı kadın milli futbolcu Carli Lloyd’dur. Ayrıca Christiano Ronaldo mu? Messi mi? sorusuna ise Ronaldo cevabını vermiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz