Aziz Caner İnan

0

Aziz Caner İnan 2019 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Her Yerde Sen isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kısaca biyografi ve hayatı.

1985 yılında aslen Rize’de dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu’dur. Oyunculuk kariyerine üniversite tiyatrosu ile adım atmış ardından 2011 yılında İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da, Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nda eğitim görmüştür.

2011 senesinden beri Tiyatro İkinci Kat ve Altıdan Sonra Tiyatro ile 6 farklı oyunda oyuncu olarak sahne almıştır. Daha sonra EKİP Tiyatrosu’nun “Macbeth” isimli oyununda rol almıştır. Günümüze kadar çeşitli reklam filmlerinde de yer alan Aziz Caner İnan, günümüzde Her Yerde Sen isimli dizide oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

2014 yılında Garip isimli kısa filmde Veysel karakteri’ni, 2015’te ise Kırık Kalpler Bankası sinema filminde ise Karakoylu karakterini canlandırdı. 2017 yılında Dört Zait (kısa film), Fi dizisinde ise bölüm oyuncusu olarak yer aldı. Yine aynı sene Siyah Beyaz Aşk dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Yakışıklı oyuncu, Elit Andaç Çam ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz