Ayça Tilki

Ayça Tilki hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? hangi sinema filminde rol aldı? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayça Tilki Kimdir? Nereli?

2005 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınan ve ardından milyonların sevgilisi olmayı başaran sanatçı Aleyna Tilki‘nin kardeşi’dir. Annesi Havva Öztel Tilki, babası ise Mehmet Tilki’dir. İki kardeştir. Babası Mehmet Bey Askeriye’de memur, annesi ise özel bir kız yurdu’nun işletmecilik görevini üstlenmektedir. Baba tarafından aslen Konya Seydişehir’lidir. 2005 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, burcu Aslan, boyu 1.63 cm, kilosu ise 45’tir. 2018 yılında annesi Havva Tilki ve babası Mehmet Tilki boşanmıştır.

Özellikle son dönemlerde ablası Aleyna Tilki ile birlikte çektikleri videolarda şarkılar söylemekte ve müzik severlerinde geleceğin Aleyna Tilki’si olabilir yorumları yapılmaktadır.

Ayça Tilki Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Burcu Aslan, boyu 1.68 cm, kilosu ise 47’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 15’dir. 2019 yılında oyunculuk dünyasına giriş yapan Ayça Tilki ünlü Youtuber isimler olan Berk Coşkun ve Ecrin Su Çoban‘ın başrolü paylaştığı Masal Şatosu: Sihirli Davet adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Bu film Ayça Tilki’nin ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği proje olmuştur.

2019 yılının Ağustos ayında ablası Aleyna Tilki kardeşi için Çırağan Sarayı’nda oda kapattı. Tüm magazin dünyasında konuşulan doğum günü partisinde ünlü ismin kardeşi için düzenlediği doğum günü partisinde 20 Bin TL harcadığı belirtilmiş, kardeşi için hiç bir masraftan kaçınmamıştır.

Son dönemde ise seslendirdiği şarkılar ile gündeme gelmiştir. En son 2021 yılında Mekin Yıldırım ile Sen Gibi isimli şarkının video klibi yayınlanmıştır. Kısa sürede binlerce izlenme sayısı elde etmiştir.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @aaycatilkii


15 Yorumlar

  1. kesin bu da şarkıcı olur benim de ablam şarkıcı olsa ben de şarkıcı olurum haa bu arada allah var sesi güzel geleceğin ünlü pop starı olur yani

  2. aleyna tilkiyi çok seviyorum kardeşini de seviyorum çok tatlılar kardeşim gibi seviyorum onları onlar için bile canımı bile veririm yüzde yüz

  3. Ayça 22 ağustos değil 23 ağustos doğdu ve burcu başak inanmayanlar için isterseniz annesi havva öztel’den doğum gününü ne zmn kutluyor bakabilirsiniz…

  4. Arkadaşlar meraba biliyorsunuz ayça ile aynı filmde oynadık ve haliyle onu baya tanıyorum burç kısmında yanlışlık olmuş sanırım…..Ayçanın burcu aslan değil başaktır elbette bu sorun değil yanlışlıkla yapılmış bir hata ama arkadaşımı doğru ve gerçek kimliğiyle tanımanızı istedim. iyi günler 🙂

  5. Arkadaşlar burda verilen bilgilerden bazıları yanlıştır ben ayçanın arkadaşıyım ve hakkında baya bir bilgim var
    kilosu 45 değil 50’dir boyu 1.63 değil 1.68’dir burcu aslan değil başak’tır!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz