Atilla Güner

Atilla Güner hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? kimdir? doğum yeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 yılında İstanbul, Büyükada’da dünyaya gelmiştir. Gazi Üniversitesi BYYO ardından, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

1981 senesinde Ankara Barış Gazetesi ile gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Hürriye Ankara Bürosu’nda sıkı yönetim mahkemelerini izlemiş, adliye muhabirliği yapmıştır. Bir dönem Hürriyet, Milliyet ve Söz Gazetelerinde çalışmış, ayrıca Sabah, Vatan ve Milliyet’te Yazı İşleri Müdürlüğü ve Yayın Koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Kanal 6, Kanal D, NTV ve Kanal E ekranlarında televizyon haber yöneticiliği yapmış, Milliyet Haber Ajansı Genel Müdürlüğü, Hürriyet Haber Ajansı ve DHA birleşme çalışmalarında yer almıştır. 2011 yılının Haziran ayında kuruluşundan beri yer aldığı Vatan’dan ayrılmış 3.5 sene Atilla Güner ile Akşam Postası isimli radyo programını RS FM’de sürdürmüştür. 2015 yılında programa son vermiş, Antalya merkezli VTV televizyon kanalında Atilla Güner ile Ayrıntılar programını hazırlamış ve sunmuş, Bersay İletişim Grubu’nda, siyasal iletişim biriminin sorumlusu olarak görev almış, medya eğitimi konferansları vermiştir.

Günümüzde TGRT Haber’de Atilla Güner ile Ayrıntılar isimli programı hazırlamakta ve sunmaktadır.

Günümüze kadar bir çok ödülün de sahibi olan Güner, 1982 senesinde ÇGD’nin Yılın Yerel Gezete Haber Ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 1992’de TGC’nin Yılın TV Haber Ödülü, 2011’de Yılın Radyo Haber Programı, 2012 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin Yılın Radyo Haber Programı ödülünün sahibi olmuştur. En son 2013 yılında TGC Sedat Simavi Ödülleri’nin radyo dalındaki ödülünü Gezi Parkı olayları ile ilgili yayınları ile almıştır.

Geçmişten günümüze bir çok ulusal TV kanalı ve basın kuruluşunda hem kurucu hem de yönetici olarak görev almış, 30 yılı aşkındır mesleki kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Usta isim 09 Kasım 2001 tarihinde ekranların başarılı isimlerinden Serap Ezgü ile evlenmiş ancak evliliği 2007 yılında son bulmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz