Zen-G

0

Zen-G (Burak Kaçar) hakkında merak edilen soruların cevapları. Ünlü rapçi aslen nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri, albümleri, şarkıları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zen-G Kimdir? Nereli?

Burak Kaçar 1994 yılının Kasım ayında İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Bakırköy Mustafa Necati İlköğretim Okulu’nda eğitim hayatına başlamıştır. 2000’li senelerde yerli ve yabancı rap’in yanı sıra break dans ile ilgilenmeye başlamıştır. 2008 senesinde ise Tahribad-ı İsyan isimli grubu kurmuş ancak grup 2020 senesinde dağılmıştır. Grup’da Veysi Özdemir, Asil Koç ve Burak Kaçar birlikte yer almışlardır.

2008 senesinde Tahribad-I İsyan döneminde Asil ile çıkardığı Leyla teklisi ile Altın Kelebek’e aday olmuşlardır. 2019 senesinde Şanışer öncülüğünde 18 rapçinin bir araya geldiği “Susamam” projesinde Asil ile beraber bulunmuş ve İstanbul’un sorunlarını ele almıştır. Zen-G grup ile birlikte İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde festivallere katılmıştır. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Volkswagen Arena, Salon İKSV ve İsveç Konsolosluğu gibi mekanlarda sahne almıştır.

2011 yılında İstanbul, Sulukule’de Asil ile beraber hip hop atölyesi kuran Zen-G burada çocuklara ders vermiş ayrıca özel okullarda ve çeşitli kurumlarda da faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilmektedir.

2019 yılında ilk solo çalışması Abis ‘i müzik severler ile buluşturmuştur. Dünyaca ünlü Japon araba markası Toyota reklamı için İmkansız Yok şarkısını hazırlamıştır. Resmi instagram hesabını @00zen34 olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 128bin civarındadır.

Albüm Çalışmaları:

ZENGBEJ
MAMA’S PRELUDE
MAMA (INTRO)
İSTANBUL – (ft.Bayhan)
HÜKÜM – (ft. İsmail Tuncbilek)
İSKENDER
TATTO – (ft. Khontkar)
GİRME KANIMA – (ft. Asil)
ALEV ALEV – (ft. Ati242)
SUÇ İŞLERİ BAKANI – (ft. Asil)
DELALÊ
BABA (OUTRO)


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz