Zayn Sofuoğlu

Zayn Sofuoğlu küçücük yaşına rağmen kullandığı motosiklet ve diğer araçlar ile inanılmaz bir kabiliyet sergiliyor. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Zayn Sofuoğlu Kimdir?

Zayn Sofuoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi ve Türk motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu’nun oğludur. Annesi ise Hollanda asıllı Julia Looman’dır. Kenan Sofuoğlu’nun henüz 4 aylıkken yaşamını yitiren Hamza’dan sonra dünyaya gelen oğludur. hayatını kaybeden hamza’dan sonra dünyaya gelen evladıdır. Mahir Sofuoğlu isminde bir erkek kardeşi vardır.
Zayn Sofuoğlu

Zayn Sofuoğlu Kaç Yaşında?

Zayn Sofuoğlu 3 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Nisan 2019, burcu ise koç’tur. O yaşta motosiklet ve karting, römorklu araç ve go-kart araçları kullanımı büyük merak uyandırmıştır. Bu nedenle herkes tarafından kaç doğumlu sorusu da haliyle büyük merak uyandırmıştır.

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlar ile herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Çok küçük yaşına rağmen, güçlü el-göz koordinasyonuna sahip olması, 1 saat karting yapması, römorklu bir aracı geri geri kullanabilmesi ve daha bir çok yeteneği hayranlıkla karşılanmaktadır.

Ekşi sözlükte hakkında bir çok yorum bulunan Zayn’ın, youtube ve instagram hesaplarında bir çok videosu bulunuyor. Resmi instagram hesabı ebeveynleri tarafından yönetilmektedir. İnstagram hesabı kullanıcı ismi @zaynsofuoglu ‘dur. Günümüz itibariyle 599bin civarında takipçisi bulunuyor.

Zayn Sofuoğlu Nereli?

Zayn Sofuoğlu’nun babası Kenan Sofuoğlu Sakarya doğumlu, aslen ise kökeni Trabzon’a uzanmaktadır. Ancak bir kaç kuşaktır ailesi ve dedeleri Sakarya’dadır.

Babası Kenan Sofuoğlu yaptığı bir açıklamada en büyük hayalinin oğlu Zayn’ın F1 Pilotu olması olduğunu dile getirmiştir. Bir çok kaynakta da minik isim için Geleceğin Formula1 pilotu olarak bahsedilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz